Zarabianie na pasji (jak zarabiać na pasji)

Problemem wielu ludzi na całym świecie jest fakt, że pracują – robiąc coś, co kompletnie ich nie interesuje. Dlatego postanowiłem nagrać odcinek, w którym omawiam sposoby zarabiania na swojej pasji. Jak możesz wykorzystać internet do zarabiania na pasji? Jak możesz zarabiać więcej, robiąc to co kochasz? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego nagrania video.

Zarabianie na pasji (jak zarabiać na pasji)

Zarabianie na swojej pasji (daj innym wiedzę)

Skoro coś jest Twoją pasją, to z pewnością masz bardzo wartościową wiedzę w tym zakresie. Ponieważ jeśli się czymś interesujesz, to prawdopodobnie spędzasz wiele godzin nad rozwijaniem swojej pasji. Możesz pokazać jak coś zrobić, żeby osiągnąć określony rezultat w danym temacie. Załóżmy, że chcesz nauczyć kogoś grać na gitarze. Możesz nagrywać filmy, w których będziesz pokazywać jak chwytać gitarę, grać akordy, jak zagrać swoje pierwsze piosenki itp.

Jednym z nich może być zarabianie na YouTube. Pokazujesz filmiki, w których omawiasz jak coś zrobić od A do Z. Spójrz jak to działa na moim przykładzie. Moją pasją jest marketing internetowy. Na moim kanale YouTube pomagam moim słuchaczom wykorzystywać internet do zarabiania i zwiększania zysków. Jeśli masz wiedzę w tym temacie, możesz dzięki YouTube zarabiać na swojej pasji. Innym sposobem jest zarabianie za pomocą kursów internetowych. Jeszcze innym sposobem zarabiania na pasji mogą być konsultacje na żywo (coaching).

W telewizji oraz internecie pojawia się coraz więcej programów kulinarnych czy podróżniczych. Jest to bardzo interesujący model, ponieważ sprawdził się już w wielu przypadkach. W telewizji mamy wiele gwiazd kulinarnych takich jak: Pascal Brodnicki, Anna Starmach czy Karol Okrasa. W internecie świetnie odnalazł się w tej formie Piotr Ogiński (poniżej jeden z odcinków popularnego programu „Kocham Gotować”). Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi również dla kobiet w ciąży lub z dzieckiem. Bardzo często kobiety ze względu na swoją „pociechę” nie mogą opuszczać domu (kiedy dziecko śpi, można nagrać video z omówieniem, jak przygotować np. konkretne danie obiadowe). Potem wystarczy film wrzucić na YouTube i gotowe 🙂

Zarabianie na pasji – podsumowanie

Jak widzisz jest wiele możliwości zarabiania na swojej pasji. Jeśli masz jeszcze inne pomysły lub pytania, zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami poniżej w komentarzach.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Uważam, że ja nie sprawdziłabym się w nagrywaniu takich filmików i zarabianiu na tym. Próbowałam pisać bloga, jednak nie przyszło mi to lekką ręką. Po kilku tygodniach zrezygnowałam – taka działalność nie jest jednak dla mnie. Wydaje mi się, że do tworzenia takich rzeczy trzeba być osobą niezwykle kreatywną 🙂

    • Ogólnie kreatywność bardzo się przydaje. Każdy jednak może odnaleźć się w takim biznesie – musi jednak wypracować własną, indywidualną drogę. Ludzie są bardzo różni, dlatego powinni adoptować konkretne rozwiązania pod siebie. Wybierać takie, które pozwolą im się jak najlepiej spełnić i sprawić, że pasją jest pracą, a praca jest pasją. Jedni są mają bardziej rozwiniętą kreatywność, wyobraźnię, a inni dysponują umysłem bardziej analitycznym. Zarówno jedna jak i druga osoba może świetnie zarabiać, jednak każda będzie to robić w nieco inny sposób.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.