Do jakich katalogów warto dodać stronę?

Kiedyś katalogi stron służyły użytkownikom, aby mogli szybko wyszukać właściwą stronę. Działały na podobę katalogów bibliotecznych, gdzie wertować można było kolejne karty książek. Tak samo wertować można było poszczególne kategorie katalogów internetowych, aby znaleźć stronę, której szukamy.

Całe szczęście dziś możemy korzystać z takich wynalazków jak wyszukiwarka. Na rynku mamy wiele wyszukiwarek. W Polsce najpopularniejsze to Google, Bing, Netsprit czy Szukacz. Katalogi jednak wciąż są przydatne, tyle że zmieniły nieco swoją funkcję. Użytkownik, który dodaje swoją stronę do katalogu robi to w celu zdobycia dodatkowego linku, który pomoże mu w pozycjonowaniu swojej strony.

W internecie jest całe mnóstwo katalogów stron internetowych. Wiele z nich jest totalnie bezwartościowych. Szczególnie te oparte na skrypcie qlweb dostały swego czasu mocno po kościach. Google znacznie obniżyło wartość linków, które wychodzą z takich katalogów. Co by nie patrzeć, masowe dodawanie linków do wszystkich możliwych katalogów może się okazać nieopłacalne. Warto zatem dodać swoją stronę do katalogów, które są bardziej wartościowe. Możemy przy tym kierować się między innymi jego wartością Page Rank. Możemy wziąć pod uwagę również odwiedzalność takiego katalogu oraz liczbę wizyt, które generują na innych stronach ów katalogi.

W tym wpisie chciałbym zaprezentować Ci kilka wartościowszych katalogów, do których warto dodać swoją stronę. Miejscem, gdzie można znaleźć często odwiedzane katalogi jest serwis Ranking, o którym pisałem już jakiś czas temu. Możemy znaleźć tam również najpopularniejsze w Polsce katalogi. Poniższy ranking sporządziłem na podstawie badania Gemius za okres od 20.11.2009 do 06.12.2009 roku.

Ranking katalogów stron WWW używanych przez internautów łączących się z obszaru Polski z polskimi witrynami. Ranking jest tworzony na podstawie procentowej liczby wizyt rozpoczętych wejściem z katalogów stron WWW na witryny uwzględnione w badaniu gemiusTraffic.

 1. Onet (43,60%)www.katalog.onet.pl – potwierdzam jego skuteczność. Katalog Onetu jest zazwyczaj pierwszym katalogiem, do którego dodaję swoją witrynę internetową. Stronę można dodać za darmo, ale trzeba trochę poczekać dłużej na moderację. Jeśli chcemy, aby nasza strona pojawiła się w ekspresowym tempie w katalogu możemy skorzystać z płatnej opcji „Dodaj stronę ekspresowo”.
 2. Wirtualna Polska – (23,10%)www.katalog.wp.pl – katalog Wirtualnej Polski to również jeden z większych i najbardziej wartościowych katalogów w Polsce. Dodanie strony jest jednak płatne i na dzień dzisiejszy wynosi 7,38 zł netto. Zgłoszenie możesz opłacić za pomocą punktów zgromadzonych na Profilu Biznesowym lub poprzez wysłanie SMSa.
 3. Start24 (11,83%)www.start24.pl – muszę przyznać, że serwis Start24 dokonał gwałtu na moich oczach. Dawno nie widziałem tak upchanej w linki, kolory i grafiki strony. Gdybyś miał problemy ze znalezieniem linku do dodania strony, to jest to zielony link po prawej stronie, na samym dole „+ dodaj stronę do katalogu”.
 4. Google (4,43%)directory.google.com – katalog Google, którego chyba rekomendować nie trzeba. Jest to w sumie to samo co link poniżej, ponieważ katalog Google to Dmoz.org. Z punktu widzenia wyszukiwarki Google linki tam zamieszczone są niezwykle wartościowe, dlatego warto aby Twoja strona się tam znalazła. Co ciekawe, tylko nielicznym się to udaje. Moderatorzy Google mają jakieś restrykcyjne przepisy, ponieważ większość stron jest odrzucana. Jeśli się tam dostaniesz, to szczerze Ci pogratuluję 🙂
 5. Dmoz – (2,94%)www.dmoz.org – jak wyżej – katalog Google. Indeksowane są tam strony o unikalnej, bardzo wartościowej treści dla użytkownika. Zanim zgłosisz stronę, koniecznie przeczytaj wytyczne Google.
 6. Webwweb (2,24%)www.webwweb.pl – katalog, który skupia w sobie polskie strony internetowe. Stronę do katalogu możemy dodać dopiero po założeniu konta w serwisie Webwweb. Dodatkowo jest kilka opcji wyróżniania swojego wpisu. Możemy dodać np. dane teleadresowe w przypadku, gdy strona internetowa dotyczy firmy. Jest też opcja dodania własnego logo oraz zdobywania punktów, za które możemy wykopać swój wpis na pierwsze miejsca w katalogu. Dodanie do katalogu jest bezpłatne.
 7. Interia (1,72%)www.katalog.interia.pl – katalog stron www popularnego portalu internetowego Interia.pl. Stronę można dodać w ciągu 24 godzin. Koszt rejestracji strony wynosi: 10,98 zł brutto (9 zł netto). Każdorazowa aktualizacja zgłoszonej strony to koszt: 1,22 zł brutto (1 zł netto).
 8. Gwiazdor (1,68%)www.gwiazdor.pl – kolejny polski katalog witryn internetowych. Występuje możliwość dodania strony bezpłatnie. Ze względu jednak na dużą ilość zgłoszeń czas oczekiwania na dodanie może potrwać około 2 miesięcy. Dla niecierpliwych jest też płatna wersja – należy wpisać kod ekspresowego zgłoszenia, który otrzymamy drogą SMS. Koszt dodania strony ekspresowo (w ciągu dwóch dni roboczych) to 3,66 zł.
 9. Gazeta (1,66%)www.katalog.gazeta.pl – katalog popularnego serwisu informachyjnego Gazeta.pl. Cena dodania do katalogu jest stosunkowo niska w porównaniu do konkurencji – jedyne 2,44 zł. Niestety nie ma darmowej opcji dodania strony. Myślę jednak, że kwota 2,44 zł to niewielka cena za dobry link z tego katalogu.
 10. Hoga (1,52%)www.katalog.hoga.pl/mapa.asp – katalog portalu internetowego Hoga.pl. Cena dodania ekspresowego wpisu to 10,98 zł. Niestety podobnie jak powyżej – brak możliwości dodania wpisu za darmo.
 11. Gery (1,13%)www.katalog.gery.pl – katalog serwisu Gey.pl. Możliwość dodania strony do czterech podkategorii. Istnieje tylko i wyłącznie opcja płatnego dodania do katalogu, która kosztuje 10,98 zł. Czas oczekiwania na umieszczenie w katalogu to pięć dni roboczych.
 12. Startowy (0,86%)www.katalog.startowy.com – katalog należący również do serwisu Gery.pl. Jest to w zasadzie katalog katalogów, czyli spis katalogów seo. Możemy wyszukać tam interesujące nas katalogi stron www.
 13. Gooru (0,54%)www.gooru.pl/katalog – katalog wyszukiwarki Gooru.pl. Jest to jeden z droższych katalogów, bowiem wpis kosztuje 23,18 zł. Po opłaceniu rejestracji naszej strony, powinna ona się znaleźć w przeciągu 24 godzin w spisie katalogu.
 14. Skocz (0,35%)www.skocz.com – kolejny katalog, w którym warto umieścić swoją stronę. Katalog jest darmowy, ale jest jeden mały haczyk… Mianowicie trzeba umieścić link zwrotny do katalogu. Strona, która nie będzie miała linku prowadzącego do skocz.com nie zostanie dodana.
 15. Webhelp (0,27%) www.webhelp.pl – darmowy katalog stron dość popularnego serwisu dotyczącego tworzenia stron www. Jak najbardziej polecam.
 16. Polska (0,26%)www.katalog.polska.pl – tym razem jest to zupełnie darmowy katalog stron internetowych. Rejestracja strony jest bardzo szybka i prosta. Dodanie jednak polega na zasugerowaniu adresu strony, więc to czy i kiedy strona zostanie dodana zależy od właścicieli serwisu Polska.
 17. Katalog Stron (0,20%)www.katalogstron.com.pl – co ciekawe ten katalog jest obecnie zablokowany. Gdy chciałem dodać wpis, pojawił się komunikat – „Zgłaszanie nowych stron zostało czasowo wstrzymane do czasu usunięcia kolejki wpisów”. Dziwna sprawa – tak czy inaczej dodanie strony do tego katalogu należy odłożyć do czasu, gdy aż zostanie on odblokwany. Lub zupełnie zapomnieć o tej stronie, bo to niezbyt profesjonalne podejście do użytkownika.
 18. Katalog Stron (0,17%)www.katalog.stron.org – ten katalog też jakiś wadliwy (pojawiają się błędy php), więc raczej odradzam, skoro właściciel nie raczy ich poprawić.
 19. Gemsnet (0,17%)www.katalog.gemsnet.pl – płatny katalog, umożliwiający zapłatę (cena 4,88 zł brutto) przez mTransfer, Płacę z Inteligo, karta VISA, MasterCard, EuroCard, JCB, Diners Club i wiele innych. Serwis płatności internetowych obsługuje AllPay.pl. Jest też możliwość zapłaty SMS (cena 6,10 zł brutto).

A Ty jakie znasz godne polecenia katalogi?

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

81 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Tak, zaznaczyłem to we wpisie: „Jest to w sumie to samo co link poniżej, ponieważ katalog Google to Dmoz.org”

  Po przejrzeniu tych katalogów widać jednak, że są różne wpisy 😉

  Dla przykładu w Google Directory dla kategorii BIZNES mamy 11999 polskich wpisów:
  http://directory.google.com/Top/World/Polski/Biznes/

  W Dmozie dla tej samej kategorii mamy ich 10865:
  http://www.dmoz.org/World/Polski/Biznes/

  Nie mniej jednak brałem pod uwagę całą listę katalogów, a raczej domen katalogów jakie wskazał Ranking.pl. Dlatego też te dwie domeny znalazły się osobno w zestawieniu.

 • Według komunikatu Dmoza:

  „Gdy Twoja strona zostanie wpisana do Otwartego Katalogu, wpis ten zostanie udostępniony licencjobiorcom Katalogu. Mogą oni wtedy wprowadzić go do swoich wersji Katalogu, ale zwykle mija od dwóch tygodni do wielu miesięcy, zanim nasze zmiany pojawią się u naszych partnerów, takich jak AOL Search, AltaVista, HotBot, Google, Lycos, Netscape Search, etc. Co tydzień udostępniamy naszym partnerom uaktualnione wersje katalogu, ale każdy partner ma własny harmonogram ich wykorzystania.”

  wynika, że Google Directory jest licencjobiorcą. Dziwne jest to o tyle, że Google Directory posiada więcej wpisów niż DMOZ. Stron w katalogu Dmoz raczej cały czas przybywa, więc skoro Google Directory jest kopią Dmoza, to powinno być tam mniej wpisów ze względu na kilkutygodniowe czy kilkumiesięczne opóźnienie. Jest jednak odwrotnie…

 • Mógłbyś napisać coś więcej Balcer20 o tym bitmails, skoro wstawiasz już linka partnerskiego. Poza tym to jest wpis dotyczący katalogów, więc niezbyt dobre miejsce wybrałeś 😉

 • Polecam ściągnąć toolbar, dzięki któremu widzimy jaki PR ma dana strona. Zaoszczędzimy czas nie dodając wpisów do lipnych katalogów;)

 • Wielkie dzieki za informacje. Jest to doskonaly poczatek. Wlasnie dodalem linki do strony z sukniami slubnymi mojej firmy do wiekszosci w.w. katalogow. Zobaczymy czy to cos pomoze.
  PS Zapraszam do mojego sklepu z sukniami slubnymi i wieczorowymi:

  http://www.i-slubny.pl

 • Powiem szczerze, że ten artykuł uważam za przydatny, przeszukiwalem internet szukając wartościowych katalogów i trochę to trwało a tutaj, w jednym miejscu kilkanaście katalogów które mogą pomóc mojej stronie.

  Dzieki bedę polecal stronę.

  zapraszam na http://www.atea.pl

 • Wielkie dzięki. Przydatne informacje. Wracam do tej listy za każdym razem, gdy zakładam nowego bloga lub stronę. Skuteczności powyższych katalogów jest niepodważalna. Chętnie poznałbym Twoją opinię na temat wpisywania stron do 100 lub 200 katalogów. Usługa taka (podobno wpisy ręczne i w katalogach PR>3) oferowana jest na aukcjach za niewielkie pieniądze. Uważasz że warto skorzystać?

 • Rafał, przy bardzo niskich cenach wątpliwe że ktoś to będzie ręcznie katalogował. Można skorzystać z automatycznych sposobów katalogowania typu adder, linkiseo, sprytne katalogowanie. Jest kilka skryptów dostępnych na rynku. Myślę, że część aukcji to właściciel po prostu dodaje stronę do systemu i się kataloguje samo. Skuteczność takiego katalogowania nie jest tak dobra jak katalogowanie ręczne.

  Jeśli chodzi o aukcje, to można faktycznie czasami znaleźć dobre oferty (zdarza się że uczniowie, licealiści czy nawet studenci katalogują strony po godzinach, aby sobie dorobić). Z ofert katalogowania na aukcjach nie korzystałem, choć kupiłem kilka aukcji dodawania do pressel page oraz pisanie artykułów. Efekt jak najbardziej pozytywny. Jeśli korzystasz z tego typu aukcji, to zawsze proś o pokazanie efektów z listą katalogów, do których został dodany wpis (najlepiej konkretne linki do wpisów z twoją stroną).

 • Znalazłem człowieka na allegro, któremu zleciłem katalogowanie kilku moich blogów i powiem, że byłem miło zaskoczony efektem. Po zakończeniu wpisywania dostałem szczegółowy wykaz katalogów z datami wpisów. Wybrałem kilka i sprawdziłem. Wszystko się zgadzało. Katalogi były moderowane i po pewnym czasie z kilku dostałem maile z informacją o akceptacji strony. Bardziej interesuje mnie jaki wpływ mają takie wpisy (katalogi średniej wartości) na pozycje w wyszukiwarce (czy to dobra forma pozycjonowania czy raczej wpływ na pozycje jest niewielki).

 • To zależy od wielu czynników: na jakiej pozycji są Twoje blogi (wg. Page Rank i Alexa Rank)? na jakich pozycjach są katalogi do których zostały dodane wpisy, na ogół stosuje się zasadę że dodaje się strony do katalogów o wyższych pozycjach niż dodawana strona wtedy ma to najlepsze zastosowanie. Najlepiej dodawać swoją stronę do podobnych tematycznie stron i oczywiście bez linków nofollow.

 • Rafał, jeśli masz możliwość pozyskuj linki z jak najlepszych stron. Linki w katalogach nie są mocnymi linkami, ale wpływają pozytywnie na wysokość pozycji.

  Generalnie zwracaj uwagę na jakość witryny. Ja generalnie preferuję tzw. precle, ponieważ linki są puszczane z normalnych artykułów i ma to większą wartość niż zbiór kilkunastu / kilkudziesięciu linków z jednej strony jak to ma miejsce w przypadku zwykłych katalogów.

  Pamiętaj, że jeden link ze strony np. PR 5 jest lepszy niż kilkadziesiąt linków ze śmieciowych stron.

 • Bardzo przydatny artykuł, nie tylko ten ale i drugi który zawiera również listę katalogów. Już dodałem stronę do wiekszości, choć niektóre są płatne lub wymagają linków zwrotnych. Wtedy nie dodaje. Jak sądzicie czy warto umieszczać linki zwrotne na swojej stronie czy jest to po prostu zaśmiecanie?
  Pozdrawiam,i zapraszam na moją stronę:
  http://www.blazko.pl

 • To zależy jakie są wymagania umieszczenia linku. Jeśli regulamin mówi, że wystarczy link na jakiejś podstronie Twojego serwisu, to zalecam go umieścić. Można wtedy zrobić specjalną podstronę, gdzie będziesz linkował wszystkie katalogi i serwisy partnerskie.

  Jeśli katalog wymaga jednak linku zwrotnego na stronie głównej, to zdecydowanie zignorowałbym taki katalog. Jeśli masz dobry serwis to nie warto marnować siły witryny na linkowanie katalogów. Im więcej masz takich linków wychodzących na swojej stronie tym gorzej dla Twojego serwisu.

 • Bardzo polecam jeśli mogę mój katalog Firm. Katalog powstał 2 tygodnie temu, cały czas go udoskonalam i pozycjonuje. Katalog firm znajduje się pod adresem http://www.katalog.zmyslaotobie.pl . Co różni mój katalog od innych ? Jest zbudowany na bardzo rzadkim skrypcie katalogu arfooo. Katalog posiada link bezpośrednie we wszystkich kategoriach. Sami sprawdźcie. Jest także możliwość dodania stron nie związanych z firmą.

  Pozdrawiam i Serdecznie Zapraszam

 • Witam serdecznie. Dodałem praktycznie do wszystkich ww katalogów i zobaczymy co będzie. Dodawałem po 2 wpisy dziennie, a teram czekam na wyniki. Jeżeli zajmujecie się w jakikolwiek sposób branżą meblarską tzn jeżeli produkujesz, sprzedajesz meble lub akcesoria to zapraszam do dodania wpisu na mojej darmowej stronie gdzie znajduje się branżowy katalog firm. http://www.technologiameblarstwa.eu

 • Bardzo pomocny artykuł. Serdeczne dzięki.
  Dodałem do praktycznie wszystkich z opisanych powyżej i czekam na wyniki. Google juz zaindeksowało linki z webweb i gery.

  Pozdrawiam

 • Witam. Ja dowiedziałem się, że wymiana linkiem znacznie psuje jakość tego linka. Dowiedziałe się też, że przy nowej domanie zbyt duża ilość linków może być potraktowana jako coś nienaturalnego przez google i może być zafiltrowana. Dowiedziałe się też, że jak katalog, na którym masz link, zostanie zbanowany przez google, to ciebie może spotkać to samo. Pozdrawiam.
  http://www.terminalekartowe.pl

 • 1) „Wymiana linkiem znacznie psuje jakość tego linka” – „znacznie” to za dużo powiedziane. Zazwyczaj po prostu taki link jest trochę słabszy.

  2) „Zbyt duża ilość linków może być potraktowana jako coś nienaturalnego przez google i może być zafiltrowana” – jest taka możliwość, ale w większości przypadków strony nie otrzymują filtra. Jest wiele wydarzeń czy promocji nowych produktów, gdzie strona zyskuje mnóstwo linków i w żaden sposób nie powinna zostać zafiltrowana. Załóżmy, że Apple rejestruję nową domenę dla swojego produktu – iPhona, gdzie na stronie pokazuje prezentację nowego modelu iPhona. Informacja szybko obiega świat, strona dostaje mnóstwo linków z całego świata w przeciągu jednej doby… lub kilku dni. Myślisz, że strona dostanie filtra?

  3) „Jak katalog, na którym masz link, zostanie zbanowany przez google, to ciebie może spotkać to samo” – bzdura. Oznaczałoby to, że możemy w prosty sposób zbanować swoją konkurencję tworząc własny katalog, dodając linki konkurencji, a potem łamać wytyczne Google po to, aby katalog został zbanowany. Czy pozbędziemy się w ten sposób konkurencji? Oczywiście, że nie. Google nie banuje strony tylko dlatego, że masz linka na jakimś śmieciowym katalogu.

 • Ciekawy spis i cenne informacje, jednak niektóre nieco przestarzałe. Wszedłem na pierwszy lepszy skocz*com niestety nie jest już darmowy, wymaga linka zwrotnego… Szkoda czasu na takie katalogi moim zdaniem.

 • Całkiem ciekawy spis, tylko faktycznie niektóre pozycje mało aktualne. Brakuje mi również kilku adresów, dodanie do których na pewno pomoże twojej stronie

 • Dziękuję za bardzo dobry artykuł, Wykorzystam go przy pozycjonowaniu mojej nowej strony o Wczasach w Egipcie. Zamiast dodawać ją do setek różnych katalogów, chciałbym się skupić wyłącznie na kilkudziesięciu najlepszych katalogach o tematyce turystycznej szczególnie tych moderowanych i płatnych (wczasy, wakacje, hotele)i zobaczyć jaki będzie efekt.

  Moja strona http://www.egiptwczasy.com bez żadnego pozycjonowania jest na stabilnym 24 miejscu. Na hasło Egipt Wczasy chciałbym wskoczyć na stełe do 1 dziesiątki po zainwestowaniu ok. 200 zł w najlepsze katalogi. Zobaczymy czy się uda, możecie sprawdzić sami za jakiś miesiąc od tego postu.

 • Świetny katalog http://www.biznes-katalog.pl o wysokim PR (peage rank, w którym można przestawić własna firmę, stronę internetową, dodać ogłoszenie, przestawić swoja ofertę. Posiada wiele funkcji przedstawiania prezentacji i wyszukiwania. Idealne miejsce do przedstawiania oferty, a także ważne medium pozycjonerskie.

 • A czy są jakieś katalogi gdzie które mają wysoki PR na podstronach z kategoriami gdzie trafiają nasze linki? Proszę o propozycje

 • Bardzo dobry blog.

  Trafiłem na niego szukając listy katalogów SEO. Lista jest, ale niestety niezbyt długa. Brakuje chociażby katalogu http://www.gooru.pl PR=5, stara domena, czy http://www.anonser.pl PR=4, stara domena (możliwość dodania danych teleadresowych z linkiem do strony).

  Natomiast w dziale CMS nie znalazłem http://www.revolti.pl – unikat na rynku, w którym marketingowiec internetowy mając grafiki, bez pomocy programisty potrafi stworzyć arcydzieło (dodatki dla większych witryn jak stronicowanie, zarządzanie artykułami itp. do doinstalowania na zamówienie, jeżeli ktoś sam nie potrafi) – radzę wypróbować.

  Pozdrawiam

  MS

 • z doświadczenia wnioskuję, że większa część płatnych linków to takie drobne „oszukaństwo” więc trzeba uważać, tym bardziej właśnie lista podanych katalogów na Twojej stronie byla mi przydatna 🙂

 • Mogę polecić też jeszcze mało znany, ale jak moderowany katalog http://zajarz.pl . Jak ktoś dodaje stronę normalnie to przyjmuje strony, ale automaty są bezlitośnie cięte i to mi się podoba, ostatnio nawet banda chamów zjechała właściciela na jakimś forum za to że dba o jej jakość. Sądzę, że ten ma przyszłość i chyba był darmowy.

 • Witam ciekawy ranking dodałem do większości z nich moja stronę, mam nadzieję, że polepszy to ranking mojej strony w wyszukiwarkach.

 • Temat trochę stary ale pragnę zauważyć, że na 2014 rok DMOZ praktycznie nie żyje i nie dodaje konkurencyjnych stron. A katalogi stron może i dają linka ale za to wartość linka z katalogu nawet z PR10 jest mizerna. Taki link z katalogu istnieje tylko dla robota google, bo ludzie z takich katalogów nie wchodzą.

 • Polecam katalog http://bestkatalog.316.pl
  Katalog ma PR=3 jest darmowy, moderowany i w pełni autorski. Można w nim głosować na strony co zwiększa ich pozycję w rankingu i może zapewnić nawet 30k dodatkowych linków. Można w nim również zrobić mini audyt SEO (sprawdzić pagerank, alexa rank, ilość backlinków, page authority itp.)
  Zapraszam

 • Page Rank nie jest juz aktualizowany przez google i nie stanowi obecnie wskazówki co do wartości strony. Obecnie po zmianach w algorytmie trochę strach katalogować, chyba że brandingowo.

 • SlowaKluczowe.net – Moderowana wyszukiwarka stron www, firm, produktów i usług. 3 rodzaje wpisów: 5,10 lub 15 słów kluczowych. Każdy wpis może posiadać inny tytuł i opis. Szybka indeksacja w google.

 • Witam, chcąc pozycjonować swoją stronę internetową powinienem wpisać ją do powyższych katalogów? Uważacie, że katalogowanie w dalszym ciągu jest opłacalnym zabiegiem? Serdecznie pozdrawiam, oczywiście tak jak pozostali będę polecać waszą stornkę! 😉

 • Bardzo przydatny artykuł 🙂 Ostatnio szukałam podobnych informacji w necie i trafiłam na taki darmowy poradnik- http://guide.zapizap.com/informacja-o-poradniku/ Co prawda dotyczy on konkretnej branży- turystycznej, ale te wskazówki dotyczą ogólnie biznesu, także warto poczytać. Ja sobie uświadomiłam ile błędów popełniłam na początku swoich marketingowych działań, ale na szczęście teraz naprawiam i widzę efekty. Warto poczytać jako dopełnienie tego tekstu 🙂 Czasami drobne szczegóły decydują o tym czy jest odzew klientów.

  • Rzeczywiście całkiem do rzeczy ten poradnik, akurat czegoś takiego szukałem. Jednak czasem można znaleźć coś wartościowego w tych podrzucanych linkach 😉 Pozdrawiam.

 • Wielkie dzieki za poradnik. Jest to doskonaly poczatek na własne pozycjonowanie. Właśnie dodałem linki do mojej strony sali zabaw kulka do wiekszosci w.w. katalogow. Będę teraz czekał na efekty.

 • Dzięki za pomocny i rzetelny spis katalogów. Na pewno skorzystam. Swoją drogą widać jaki monopol w tym zakresie ma Onet.

 • Witam, Po raz kolejny tutaj zaglądam przy okazji realizacji mojego kolejnego projektu. Mimo upływu czasu jest to nadal bardzo dobra lista katalogów. Do tych najlepszych płatnych chyba jednak warto dodać stronę. Jednak ostatnio mam problem z dodaniem strony do katalogu onetu (na poziomie samego wpisu, nie akceptacji/odrzucenia przez nich). Czy ktoś miał podobne problemy? Jak sobie z tym poradziliście?

 • Bardzo dobra lista. Ogólnie każdy by chciał żeby katalog był bezpłatny, moderowany, ładnie wyglądający i jeszcze z niedużą zawartością linków. Niestety tak się nie da, nikt nie będzie za darmo prowadził porządnego katalogu. Moim zdaniem warto zainwestować nawet i 30 zł żeby dodać się do dobrego katalogu niż wpisywać swoja stronę na 100 bezwartościowych.
  Poza tym bardzo polecam katalogi branżowe, nie tylko ogólne dla firm:)
  Pozdrawiam

 • Arku dzięki za ten wpis na pewno informacje tutaj zawarte się przydadzą w przyszłości. Pytanie jednak do jakiej kategorii byś przypisał np. serwis http://sbctorun.pl/ . Bo mam dylemat z klasyfikacją go. Być może informacje gospodarcze?
  Pozdrawiam

 • Witam,
  Nie tak dawno zaczęłam moją przygodę z pozycjonowanie. To prawda, od 1 czerwca 2017 nie ma niestety już możliwości dodawnia wpisów do kalalogów. Szkoda!

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.