Najtańsze domeny PL – zestawienie

Nawiązując do poprzedniego wpisu: Jak zrobić transfer domeny i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych? przedstawiam kolejny, w którym znajdziesz ranking najpopularniejszych ofert przedłużania domen.

Ceny podaję już z VATem, żeby było od razu wiadomo ile Ty jako klient musisz wyłożyć na to pieniędzy. Powszechną praktyką jest podawanie ceny netto, przez co później okazuje się, że w rzeczywistości cena jest o 22% większa. Cena umieszczona w rankingu dotyczy osób indywidualnych. W przypadku firm cena może się delikatnie różnić.

 1. Dropped – https://www.aftermarket.pl/prices_renewal.htm50,00 zł
 2. Hekko – http://www.hekko.pl/domeny.html53,68 zł
 3. OVH – http://www.ovh.pl/produkty/cennik_domen.xml 54.90 zł
 4. MasterNET – http://www.masternet.pl/?go=domeny54,90 zł
 5. PPD – http://ppd.pl/cennik.html61,00 zł
 6. Dhosting – http://dhosting.pl/oferta/domeny.html71,98 zł
 7. Najtańsze-domeny – http://najtańsze-domeny.pl/Cennik-domen71,98 zł
 8. LinuxPL.com – http://www.linuxpl.com/?id=domeny77,01 zł
 9. Xip (ehost) – http://www.xip.pl/cennik.php79,30 zł
 10. Domeny.tv – http://www.domeny.tv/cennik84,18 zł
 11. Webd – http://webd.pl/domeny – 85,40 zł
 12. Interia – http://domeny.interia.pl/cennik/ 91,50 zł
 13. Boo – http://www.boo.pl/?cennik97,60 zł
 14. Superhost – http://superhost.pl/domeny/cennik/ 108,58 zł
 15. Domenomania – http://domenomania.pl/cennik/115,90 zł
 16. Az – http://www.az.pl/domeny-cennik-domen-az.pl.html 120,78 zł
 17. Home – http://home.pl/domeny/przedluzenie120,78 zł
 18. WP – http://www.hosting.wp.pl/domeny-cennik-domen.html120,78 zł
 19. Kei – http://www.kei.pl/?stronka=domain/cennik122,00 zł
 20. Nazwa – http://nazwa.pl/domeny-cennik-domen-indywidualni.html122,00 zł

Widać wyraźnie, że dostawcy wielu najpopularniejszych hostingów dorabiają sobie na domenach, oferując dość wysokie ceny. Jak wynika z rankingu na tylko jednej domenie można zaoszczędzić nawet 68,32 zł. Taka jest bowiem rozbieżność między ostatnią a pierwszą pozycją w rankingu.

W badaniu wzięły udział oferty znalezione przez wyszukiwarkę, polecenia oraz panel PBI. Jedynym czynnikiem branym pod uwagę podczas tworzenia rankingu była jego cena. Nie są to w żaden sposób polecane przeze mnie oferty. Nie korzystałem ze wszystkich i nie jestem w stanie określić jakości oferowanych usług. Z rankingu odpadły oferty, które skrupulatnie ukrywały cenę za odnowienie, a podawały jedynie cenę za pierwszy rok (wiadomo, że wówczas cena jest tańsza). W takich przypadkach, w regulaminach jest dodany fragment, że transfer jest możliwy dopiero po dwóch latach. Ranking aktualny na dzień 12 lipca 2010 roku.

Jeśli chcesz dodać do rankingu jakąś ofertę, napisz w komentarzach a uzupełnię ranking.

32 Comments

 1. Dropped.pl – rejestracja 12 zł brutto, przedłużenie 50 zł brutto (dla osób co trzymają >50 domen 47 zł brutto)

 2. Najtańsze-Domeny.pl – rejestracja 9,90zł, przedłużenie 59zł netto (dla domen transferowanych – 49zł netto).

 3. Dzięki za kolejne zgłoszenia. Uaktualniłem ranking o Domeny.tv, Linuxpl.com oraz Dhosting.pl.

  Tak jak Suknie Slubne zauważył, warto również zwrócić uwagę na panel administracyjny, sposób przypominania o zapłacie (niektóre firmy mają SMS, co jest dużym plusem) itp.

 4. Dodałem kolejny serwis – PPD, oferujący przedłużenie PLek za 61 zł brutto. PPD trafiło na miejsce piąte, tym samym spychając Dhosting na miejsce szóste.

 5. Z nazwa.pl niestety mam bardzo złe wspomnienia. Nie dość że wysokie ceny, to jeszcze straszna biurokracja. I wszyscy generalnie trzymają się tych biurokratycznych procedur, znacznie wydłużając załatwienie czegokolwiek.

  Jeśli chodzi o nazwa.pl nastaw się, że transfer potrwa z tydzień 😉 Trzeba wysłać pismo faxem albo zrobić skan i wysłać emailem. Potem czekamy na list od Nazwa.pl.

  U mnie przy okazji – przenosząc kilkadziesiąt domen – wynikło wiele różnych nieporozumień i zaginionych listów… Wobec tego cała procedura trwała około dwóch miesięcy 😛

  1. Bardzo podobna, choć w przypadku domeny .eu zazwyczaj trwa to dłużej niż z .pl.

   Jak robiłem transfer domen .eu, opłacałem domeny u nowego rejestratora, po czym potwierdzałem przez http://enduser.eurid.eu/ i dalej już poszło 😉

  1. Dzięki za informację – wkrótce zrobię zaktualizowaną listę najtańszych dostawców od przedłużania domen.

 6. Najtańszy na rynku jest obecnie https://microhost.pl/. Odnowienie domeny kosztuje 40,20 zł ( 49,44 zł brutto), a rejestracja nowej tylko 9,89 zł (12,16 zł brutto). Klienci sobie cenią przyjazny i sprawny BOK i co istotne w przypadku kosztów nie doliczane są żadne prowizje i dodatkowe opłaty 🙂

 7. Operator naitanszedomeny.pl ma świetne ceny, a do tego bardzo przyjemny panel, darmowa skrzynka pocztowa bez hostingu, łatwe przekierowania.

 8. 54 brutto za przedłużenie PL. Bardzo dobre promocje na rejestracje – tam mam w Hekko. Od lat trzymam wszystko w tej jednej firmie. Jak dotychczas jeszcze żadnych problemów nie było. No i plus za porządnie działający panel zarządzania.

 9. Moim skromnym zdaniem brakuje tutaj jeszcze seohost. Jeśli chodzi o domeny mają mocno konkurencyjne ceny rejestracji i szczególnie odnowienia. Tym bardziej że przelewy mają free.

 10. Ostatnio jak szukałam dla siebie domeny i hostingu, to poszperałam trochę w necie i najlepiej wypadł seohost. Używam już kilka miesięcy i jakość pozytywnie mnie zaskoczyła.

Leave a Comment