Historia KFC (Harland Sanders Biografia)

Poznaj historię niezwykłego człowieka, jakim niewątpliwie był Harland Sanders (pomysłodawca znanego na całym świecie kurczaka w złocistej panierce). KFC, czyli Kentucky Fried Chicken możesz spotkać – podobnie jak restaurację McDonald – przy największych skrzyżowaniach dużych miast. Historia KFC jest bardzo inspirująca, dlatego postanowiłem Ci ją przedstawić w tym wpisie. Życie Harlanda Sandersa z pewnością nie było usłane różami. Na wielki sukces zapracował sobie dopiero w wieku 65 lat. Co robił wcześniej? Tego dowiesz się z mojego przemówienia, które wygłosiłem w ramach Toastmasters Sopot Leaders.

Historia KFC - Harland Sanders Biografia

Historia KFC (Harland Sanders Biografia)

Historia KFC (mapa myśli)

Poniżej znajdziesz najważniejsze punkty zwrotne z życia założyciela KFC.
Oto biografia Harlanda Sandersa w wielkim skrócie:

 1. Urodził się 124 lata temu (dokładnie w 1890 roku).
 2. W wieku 5 lat, zmarł jego ojciec.
 3. W wieku 10 lat, pomagał mamie w przygotowywaniu posiłków dla rodziny.
 4. W wieku 12 lat został wyrzucony ze szkoły (inne źródła podają, że sam zrezygnował).
 5. W wieku 16 lat sfałszował swoją datę urodzin, by zaciągnąć się do armii.
 6. Pracował między innymi jako: strażak, konduktor biletów, sprzedawca ubezpieczeń, pracownik kolei, sternik parowca i prawnik.
 7. W wieku 40 lat otwiera przydrożną stację benzynową z restauracją.
 8. W wieku 65 lat był bankrutem z uwagi na to, że nieopodal jego stacji wybudowano autostradę, która całkowicie zmieniła ruch samochodów – stracił praktycznie wszystkich klientów. To właśnie wtedy postanowił rozkręcić swój biznes KFC, na bazie złocistego kurczaka. Od każdego punktu sprzedaży brał 5 centów od każdego kurczaka.
 9. W wieku 74 lat miał już na swoim koncie 2 miliony złotych.
 10. Zmarł mając 90 lat (dokładnie w 1980 roku).

Historia KFC (mapa myśli)

Wnioski dla Ciebie na podstawie historii KFC

Chciałbym pozostawić Cię na koniec z trzema myślami.
Zastanów się nad nimi bardzo solidnie i po prostu rozwiń swój biznes!

 1. Bądź najlepszy w tym, co robisz. Złocisty kurczak Harlanda Sandersa nie miał sobie równych 🙂
 2. Nie poddawaj się! Harland Sanders nie poddał się mimo sędziwego wieku. Największe sukcesy pojawiły się, gdy miał już na karku 65 lat.
 3. Największe sukcesy przychodzą po spektakularnych porażkach. Harland Sanders być może nigdy nie stworzyłby KFC, gdyby nie przypadek z zamknięciem jego stacji benzynowej. To właśnie ta porażka była dla niego motorem do zmian, dzięki którym narodziło się dobrze wszystkim znane KFC.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.