Zarabianie na domenach internetowych

Dzisiaj omawiam temat domen internetowych. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak wygląda dzisiaj rynek domen internetowych i co wpływa na wartość domeny – zapraszam do oglądania. Wielu ludzi zrobiło na domenach bardzo dobry biznes. Wygrali szczególnie Ci, którzy zarejestrowali dużo krótkich i wartościowych – z punktu widzenia czasu – domen. Niestety czasy, kiedy można było bardzo łatwo zarejestrować trzy lub czteroliterową domenę – już dawno minęły. Aby dobrze zarabiać w tym biznesie, trzeba nabrać jeszcze większej wprawy oraz wytrenować swoją intuicję do tego stopnia, aby kupować tanio i sprzedawać drożej.

Jak wycenić domenę internetową?

Pewnie zastanawiasz się, jak można skutecznie wycenić domenę internetową. To, ile domena jest warta – można przyrównać do jednego z najstarszych, biznesowych powiedzeń:

Domena jest warta tyle, ile klient jest w stanie za nią zapłacić.

Może być sytuacja, że na pierwszy rzut oka domena będzie bezwartościowa. Wystawienie jej na aukcji internetowej mogłoby przejść bez echa. Kluczem jest jednak, aby znaleźć klienta, któremu ta domena się spodoba i będzie mógł ją skutecznie wykorzystać w swoim biznesie.

Nie każdy jednak przeszukuje aukcje w celu znalezienia dla siebie odpowiedniej domeny. Dlatego warto czasami szukać indywidualnie – kierując bezpośrednio propozycję do potencjalnego klienta. Jeśli zarabianie na domenach internetowych Cię interesuje – koniecznie zajrzyj na Aftermarket.pl. Jest to giełda domen internetowych, gdzie użytkownicy mogą handlować swoimi domenami.

Zarabianie na domenach internetowych – video

Dodatkowe pytanie od Pawła:

Ciekawi mnie jeszcze czy firma zainteresowana wykupem mojej domeny jest w stanie się ze mną skontaktować jeżeli nie wystawię tej domeny na sprzedaż. Chodzi mi o to czy jest jakaś baza danych – z kontaktami do włascicielami domen…. Czasami nie wiedomo do kogo się zwrócić majac wykupioną bardziej ogolną domenę typu „biznes.pl, kwiaciarnie.com” …. ?

Paweł, jeśli jesteś właścicielem domeny jako osoba fizyczna, nie musisz podawać danych osobowych do publicznej wiadomości. Wtedy ciężko będzie do Ciebie dotrzeć. Jeśli podajesz dane tzw. „otwarte” – wtedy można Cię znależć przez whois.pl. Firmy jednak raczej nie szukają w ten sposób, więc jeśli sam nie będziesz aktywnie poszukiwał kupca – to masz raczej małe szanse, że firmy same Cię znajdą. Absolutne minimum to wystawienie domeny na aukcji typu Aftermarket.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Dokładnie domeny to dobry rynek, w który warto inwestować. Jest tylko jedno ale – trzeba mieć intuicję. Jeśli zainwestujemy w dobrą domenę to można na niej później sporo zarobić.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.