Szalony Świat Donalda Trumpa – recenzja filmu, opinie

Muszę przyznać, że rzadko oglądam telewizję, ale wczoraj (4 maja) natrafiłem na reklamę filmu Szalony świat Donalda Trumpa. Ponieważ z zaciekawieniem śledzę to, co dzieje się w kampanii prezydenckiej w USA, stwierdziłem że muszę obejrzeć ten film.

Tytuł filmu „Szalony świat Donalda Trumpa” w oryginale brzmi „The Mad World of Donald Trump”. Został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w 2016 roku (reżyseria: Richard Anders). Jak z pewnością wiesz – Donald Trump to multimilioner z Nowego Jorku, który jest kandydatem na fotel prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej.

[images style=”5″ image=”http%3A%2F%2Fwebito.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fszalony-swiat-donalda-trumpa.jpg” width=”625″ align=”center” top_margin=”0″ full_width=”Y”]

Donald Trump, multimilioner z Nowego Jorku, jest kandydatem Partii Republikańskiej na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Majątek Trumpa szacuje się na 4 miliardy dolarów. W 2015 roku znajdował się na 405. miejscu najbogatszych ludzi na świecie. Brytyjski dziennikarz Matt Frei zaprezentuje sylwetkę człowieka, którego uważa się za radykała. Mimo to jego popularność stale rośnie. Przedstawione zostaną kulisy kampanii wyborczej, opinie przeciwników Trumpa, a także jego zagorzałych zwolenników. Źródło: Telemagazyn.pl

Jaki jest ten szalony świat Donalda Trumpa?

Film stara się przedstawić historię Donalda Trumpa i wyjaśnić skąd wziął się jego fenomen w tegorocznej kampanii prezydenckiej. Przyznam szczerze, że narracja miała chyba być obiektywna, ale jak zawsze w tego typu filmach – nacisk położony jest na poszukiwanie kontrowersyjnych i negatywnych cech Donalda Trumpa. Zresztą kontrowersyjności Trumpowi odmówić nie można – więc tu pełna zgoda…

[images style=”5″ image=”http://webito.pl/wp-content/uploads/2016/05/donald-trump.jpg” width=”180″ align=”left” bottom_margin=”5″ right_margin=”20″ full_width=”Y”]

W filmie przedstawiono ciekawą historię inwestycji Donalda Trumpa w Szkocji, gdzie miało zostać wybudowane wielkie pole golfowe. W rzeczywistości zrealizowano tylko skrawek tego, co zapowiadał i obiecywał. Tamtejsza społeczność poczuła się oszukana. Inwestycja powstała na wydmach, które zostały zniszczone na potrzeby pola golfowego (inwestycja powstała wbrew ostrzeżeniom ekologów, ale rządzący spodziewali się wysokich zysków, więc przymknęli na to oko) – tak w skrócie została przedstawiona ta sytuacja w filmie. Jak wygląda pole golfowe Trumpa w Szkocji możesz zobaczyć na stronie internetowej www.trumpgolfscotland.com.

[images style=”5″ image=”http://webito.pl/wp-content/uploads/2016/05/pole-golfowe-trump.jpg” align=”center” width=”625″ full_width=”Y”]

Donald Trump ewidentnie wzbudza wielkie kontrowersje. Ma mnóstwo sprzymierzeńców i fanatyków, ale również wiele osób go mocno krytykuje. Jedno jest pewne – o Trumpie mówią wszyscy, a o pozostałych kandydatach na prezydenta mało kto słyszał.

Film”Szalony świat Donalda Trumpa” stara się przedstawić Trumpa jako szczeniaka, kogoś niedojrzałego i niebezpiecznego – kto może spowodować duże szkody, jeśli tylko zdobędzie władzę. Pamiętajmy, że prezydent USA to – można powiedzieć przywódca świata – bynajmniej tak często określa się ten urząd. Cytując za filmem:

Czy ktoś taki jak Donald Trump powinien trzymać rękę na atomowym przycisku?

Podsumowanie

Film „Szalony świat Donalda Trumpa” to dokument, który stara się przedstawić fenomen Donalda Trumpa w zbliżających się wyborach prezydenckich USA. Odniosłem jednak wrażenie, że reżyser poszedł mocno na skróty. Wiele wątków można było jeszcze rozwinąć – zebrać opinie zarówno przeciwników jak i zwolenników. Myślę, że można by wtedy rzucić bardziej obiektywny obraz na postać Donalda Trumpa. Tak czy inaczej – jeśli tematy marketingu politycznego Cię interesują – film na pewno warto obejrzeć.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.