Jeden z czytelników bloga – Marcin – zadał mi pytanie, czy istnieją jakieś serwisy internetowe, które posiadają maksymalny Page Rank, czyli 10. Jednocześnie nadmienił, że wyszukiwarka Google ma PR 7, więc jaka strona jak nie Google mogłaby osiągnąć maksymalny Page Rank, tym bardziej że twórcami tego systemu są właśnie osoby spod znaku Google. Jakie strony posiadają zatem Page Rank 10?

Od razu wyjaśniam. Jednym z przykładów strony z PR 10 jest właśnie wyszukiwarka Google. Marcin zaznaczył, że wyszukiwarka Google ma PR 7, ale jest to wersja polska. Aby zobaczyć rzeczywisty PR angielskiej strony należy przejść na wersję angielską wyszukiwarki. Czy są inne strony z PR 10? Tak, są i poniżej podaję te, które udało mi się znaleźć.

Przykłady stron, które mają Page Rank 10:

 1. www.google.com – wyszukiwarka Google. Tej strony chyba przedstawiać nie trzeba, ponieważ jest podstawowym narzędziem przeszukiwania internetu. Na podstawie Rankingu Gemius, domena Google w sektorze wyszukiwarek w Polsce obejmuje 93,70 % rynku.
 2. www.w3.org – World Wide Web Consortium, czyli w skrócie W3C. Organizacja ta zajmuje się tworzeniem standardów pisania i przesyłu stron WWW.
 3. www.usa.gov – strona rządowa Stanów Zjednoczonych.
 4. get.adobe.com/reader – strona pobierania czytnika Adobe. W tym przypadku bardzo ciekawa sytuacja. Strona główna Adobe miała jakiś czas temu PR 10, jednak straciła go na rzecz PR 9. To nie przeszkodziło jednak aby podstrona get.adobe.com/reader miała PR 10. Na pytanie: czy podstrona serwisu może mieć Page Rank 10? Odpowiedź brzmi: Tak.
 5. www.sciencedirect.com – kolejna strona z Page Rank 10.
 6. www.facebook.com – pierwsza społecznościówka z Page Rank 10.

Jakie są jeszcze strony z Page Rank 10? Może Ty znasz jakieś inne witryny internetowe? Wiem, że kilka lat temu było ich kilkanaście, lecz większość z nich zostało zdegradowanych przez wyszukiwarkę Google do PR 9.


Arkadiusz Podlaski
Arkadiusz Podlaski

Ekspert marketingu internetowego, właściciel firmy szkoleniowej Yedu. Trener, certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.

  26 replies to "Strony z Page Rank 10 – PR 10"

  • Kamil

   Moim skromnym zdaniem niektóre, z przedstawionych tutaj wyników są mocno naciągane i wątpię, że spełniają algorytm google’a np: na tej stronie o USA chodziło chyba o podkreślenie mocarskiej roli tego kraju na arenie światowej 😉 Tutaj mamy przykładowe jego równanie: http://pl.wikipedia.org/wiki/PageRank

  • Marcin

   Dzięki Arku za rozjaśnienie sytuacji. Kamil – rzeczywiście strona rządowa USA z pr 10 wygląda nieco podejrzanie. Ale do pozostałych stron trudno się doczepić. Oprogramowanie Adobe jest popularne na całym świecie i ludzie często tam linkują, więc to nic dziwnego.

   Wydaje mi się jednak, że musi być zdecydowanie więcej stron z pr 10, chyba że faktycznie przyjąć że usa.gov to jakieś oszustwo czy bonus od googla.

  • Arkadiusz Podlaski

   Przyłączam się do wątpliwości jeśli chodzi o USA i jej PR 10. Na szybko przejrzałem prowadzące do tych serwisów linki i okazuje się, że USA.gov nie ma ich aż tak dużo. W przeciwieństwie do serwisów społecznościowych typu Facebook czy MySpace, Twitter, które mają kolosalnie większą liczbę linków przychodzących, a wciąż pozostają przy Page Ranku 9.

  • wczasy nad morzem

   a jakby inaczej… google pr=10 😀 moim skromnym zdaniem google powinno nie udostępniać swojego pageranku bo to przecież absurdalne. Sędzia nie może sądzić siebie…

   • Arkadiusz Podlaski

    Dyskusja na temat pozostałych stron toczy się w komentarzach. 10 dla Facebooka była już sygnalizowana po aktualizacji PR.

  • Arkadiusz Podlaski

   @najlepszy

   Z tych co podałeś, tylko Google, W3C i USA.gov mają dziesiątki. Pozostałe wymienione to głównie dziewiątki i ósemka w przypadku Real Media.

  • Pozycjonowanie Łódź

   Moja strona ma PR=4 co zrobić aby miała przynajmniej 6 lub 7 ??

  • Dawi

   Moja ma PR=2 i jestem zadowolony gdyż mam blog dopiero miesiąc.
   Dzięki Arek za wymianę linkami.

   Pozdrawiam

  • Arkadiusz Podlaski

   Im bardziej rozbudowana strona tym większe szanse na zdobycie większego Page Ranku. Zdobycie PR większego niż 5 to dla przeciętnego właściciela strony nie lada wyzwanie. Najszybciej „Pozycjonowanie Łódź” zdobędziesz go, jak pojawią się linki do Twojej strony na innych witrynach o wysokim PR.

   Generalnie im więcej linków będzie kierowało na Twoją stronę tym lepiej. Przy czym kluczowe jest, aby były to strony jak najbardziej wartościowe, o wysokim Page Rank.

   @Dawi, gratuluję 🙂 U mnie również wzrost i to o trzy oczka 🙂

  • Jurek

   Po ostatnim updacie, również Facebook, może się poszczycić 10siątką.

  • kasia

   osiągnięcie PR 9 czy PR 10 to cud!!

  • Kamil

   @kasia

   Nie cud tylko efekt dużej popularności, zrób drugiego Facebooka albo Twittera i tak wynik samoistnie osiągniesz bez jakiejkolwiek pracy SEO/SEM.

   Ludzie sami do Ciebie linkują itd. 😀

  • Kamil

   @kasia

   Nie cud tylko efekt dużej popularności, zrób drugiego Facebooka albo Twittera i tak wynik samoistnie osiągniesz bez jakiejkolwiek pracy SEO/SEM.

   Ludzie sami do Ciebie linkują itd. 😀

   Arak daj jeszcze Facebook.com PR=10!

  • Rafał

   Czy ktoś może ma jakiś przeciek 😉 kiedy będzie nastepna aktualizacja PR. Zacząłem przygode z blogami w kwietniu i jeszcze żaden z moich blogów nie doczekał się nawet PR1.

  • Arkadiusz Podlaski

   Średnio aktualizacja PR jest raz na kwartał. Ostatnio była w kwietniu, więc następna powinna być lipiec / sierpień.

  • Enalotto

   A kiedy najblizsza spozdiewana aktualizacja PR ? Cod dluo juz sie nic nie dzialo, jakie informacje?

  • Docieplenia i remonty

   A czy link na tej stronie, jako komentarz również jest brany pod uwagę przez google?

   • homoklikus

    Generalnie linki w komentarzach mają atrybut nofollow, no chyba że autor bloga chce inaczej 🙂
    A co do PR moja stronka ma dwójeczkę 🙂

  • konstrukcje stalowe

   Z powyższej listy juz trochę się zmieniło: w3c ma PR9, a do PR10 jest jeszcze twitter. Polska strona ma największy PR8.
   Ale słyszałem ze PR juz wychodzi z mody i google bardziej patrzy na trust rank.

  • Damian

   Bardzo ciekawe, jednak jak koledzy piszą trochę naciągane.

  • STRONY WWW GORLICE

   Oczywiście Google PR10, jakby inaczej:) No i USA też PR 10. Ciekawe, ciekawe:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.