Narzędzia do analizy ruchu na stronie www

Śledzenie ruchu, który powstaje na Twojej witrynie jest niezwykle istotne. Dzięki wykorzystaniu statystyk, wyciągniesz cenne informacje i jeszcze bardziej zoptymalizujesz swoją stronę pod kątem wyszukiwarek. Zdobędziesz wiedzę nie tylko na temat użytkowników, którzy odwiedzają Twoją stronę, ale także na temat robotów wyszukiwarek. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo skryptów, które służą do monitoringu stron. Poniżej znajdziesz kilka możliwych rozwiązań.

1. Statystyki Google Analytics

Jeden z najlepszych systemów monitoringu stron oferuje Google. Statystyki te są bardzo dokładne, a co ważne zupełnie bezpłatne. Pamiętam czasy, gdy Google Analytics wchodziło na rynek. Wówczas dostęp do nich miała ograniczona liczba osób. Mało tego, statystyki były dostępne tylko w wersji angielskiej. Dziś Google Analytics są zupełnie darmowe i w dodatku zostały przetłumaczone na język polski.

Statystyki Google Analytics:
http://www.google.com/analytics/pl-PL/

2. Statystyki Stat24

Statystyki stat24 to kolejne, również w pełni profesjonalne i funkcjonalne narzędzie, które dostarcza nam ciekawych informacji o popularności i użyteczności serwisu. Statystyki te podzielone są ze względu na wymagania użytkowników. Spora część najważniejszych funkcji jest dostępna bezpłatnie, jednak gdy chcemy śledzić stronę za pomocą nieco bardziej zaawansowanych narzędzi, niestety musimy zapłacić.

Płatne statystyki Stat24:
http://stat.pl

Darmowe statystyki Stat24:
http://standard.stat.pl

3. Statystyki AwStats

Statystyki AwStats to bardzo ciekawy system, nieco inny od omawianych poprzedników. Główna różnica polega na tym, że instalujemy system na swoim serwerze. Ważnym atutem tych statystyk jest fakt, że nie spowalniają one działania strony, tak jak to ma miejsce w przypadku Google Analytics czy Stat24. Jeśli chodzi o funkcjonalność to AwStats również posiada wszystkie najważniejsze elementy dobrego systemu statystyk. Wszelkie informacje wyświetlane są na jednej stronie i możemy bardzo szybko sprawdzić, to co interesuje nas najbardziej.

Statystyki AwStats:
http://awstats.sourceforge.net

4. Statystyki Stat4u

Kolejny system statystyk, który jest nieco prostszy niż pozostałe. Tu również możemy śledzić różne, najważniejsze działania użytkowników naszej strony. Wystarczy wypełnić krótki formularz i wkleić odpowiedni kod do źródła naszej strony, aby statystyki zaczęły działać.

Statystyki Stat4u:
http://stat4u.pl

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.