Napisałem ebooka, chcę go sprzedać z własnej strony www oraz ustalić jego cenę…

Zgłosiła się do mnie jedna z osób, które czytają mojego bloga ArkadiuszPodlaski.pl. Pytanie jakie otrzymałem, brzmiało mniej więcej tak: „Napisałem ebooka, chcę go sprzedać z własnej strony www oraz ustalić jego cenę…” Jakie są możliwe rozwiązania w takim przypadku?

Jeśli będziesz potrafił zaimplementować system płatności samodzielnie to możesz skorzystać np. z Dotpay.pl – nie trzeba być nawet firmą, aby podjąć współpracę. Wystarczy przy rejestracji wybrać opcję „B2C (współpraca pomiędzy Dotpay i osobą prywatną)” – przeznaczony dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. Firma udostępnia nam różne formy płatności internetowych, począwszy od zwykłych przelewów, a skończywszy na kartach kredytowych, paypalu itp. Warto zapoznać się z ofertą i sprawdzić, czy spełnia ona wszystkie nasze oczekiwania.

Można też oczywiście skorzystać z systemu Paypal.pl – implementacja tego jest bardzo prosta. Wystarczy ustalić cenę i pobrać odpowiedni przycisk. Niestety jest to system płatności tylko przez paypal – więc aby zapłacić za dany produkt trzeba być użytkownikiem paypal. Jest to dość spore ograniczenie jeśli chodzi o rynek polski, ponieważ nie każdy ma konto w Paypalu i nie każdy chce je założyć tylko po to, aby kupić jeden produkt.

Jeśli chcesz natomiast, żeby ktoś wszystko zrobił za Ciebie, możesz skorzystać z firmy Netina.com.pl. Pomagają wpuścić określony produkt na rynek – w zamian odstępujesz im określony % prowizji.

Możesz też skorzystać z gotowych platform sprzedażowych, takich jak Interkursy. Co prawda w Interkursach nie można umieścić płatności na swojej stronie, ale możesz stworzyć dowolnie wyglądającą stronę w subdomenie interkursów. Ja korzystam przede wszystkim z tej ostatniej opcji.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Najlepszym rozwiązaniem, aby sprzedać ebooka z własnej platformy, jest stworzenie takiej platformy na WordPressie. Istnieje sporo wtyczek, które pozwolą nam zbudować mini sklep.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.