Nagłówki H1-H6 (optymalizacja SEO)

Czy nagłówki H1-H6 mają znaczenie dla pozycjonowania? Jak najbardziej tak. Szczególnie istotne jest wykorzystywanie w umiejętny sposób nagłówka H1. Warto umieszczać tam frazy kluczowe, aby jeszcze bardziej wzmocnić ich siłę w Google.

https://www.youtube.com/watch?v=uQsEJnLUIbY

Czy można umieszczać więcej H1 na stronie?

Na to pytanie odpowiedział już jakiś czas temu Matt Cutts (poniżej video). Mimo, iż od dawna przyjmowało się, że nagłówek H1 powinien występować tylko raz na stronie, teraz się to trochę zmieniło. Zapytania o H1 nasiliły się wraz z wejściem HTML5, gdzie wręcz zaleca się stosowanie nagłówków H1 więcej razy – w każdej sekcji strony osobno wyróżniając najważniejszy element.

W skrócie rzecz ujmując, teoretycznie można stosować H1 więcej razy na stronie i nie powinno nas spotkać nic złego ze strony Google. Oczywiście nie należy z tym przesadzać, bo jak wiadomo – wszystko w nadmiarze szkodzi! Ja mimo wszystko staram się utrzymywać jeden nagłówek H1 na stronie, aby niepotrzebnie nie wzmacniać elementów, które są bez znaczenia z punktu widzenia pozycjonowania konkretnej strony.