Jaki jest najlepszy system do blogowania?

Na rynku istnieje całe mnóstwo gotowych skryptów do zarządzania treścią na stronie. Gdybym miał polecić Ci jakiś dobry system CMS, to pewnie najpierw zapytałbym do czego go potrzebujesz. Czy ma być to rozbudowany portal, mały serwis czy może zwykły blog?

W tym wpisie będziemy rozważać tylko systemy CMS do blogowania, a właściwie tylko jeden system. Przedstawiam tylko jedno rozwiązanie, ponieważ uważam że jest to obecnie najlepszy silnik do tworzenia i prowadzenia blogów. Jego najważniejszym atutem jest fakt, że można z niego korzystać zupełnie bezpłatnie. Kilkoma kliknięciami myszki można ustawić przyjazne wyszukiwarkom adresy podstron oraz wykorzystać wiele innych, przydatnych funkcji.

WordPress, bo o nim mowa – posiada bardzo duże możliwości, a przy tym jest niezwykle prosty w obsłudze. Z założenia jest to system blogowy, ale znam wiele większych serwisów, które są postawione właśnie na tym systemie. WordPress posiada bardzo wiele dodatkowych wtyczek i jest dostępny również w polskiej wersji, którą możesz ściągnąć ze strony: www.wordpress-polska.org.

Skrypt oczywiście najlepiej postawić na własnym serwerze (gdybyś miał jakieś problemy to pisz w komentarzach). Po przegraniu plików na serwer wystarczy tylko wpisać tytuł bloga oraz adres e-mail i można powiedzieć, że blog jest gotowy do wypełniania treścią. Panel użytkownika również jest bardzo prosty i intuicyjny. Z systemów, z których miałem okazję korzystać WordPress jest zdecydowanie najefektywniejszym systemem zarządzania treścią.

A jakie są Twoje doświadczenia? Korzystasz już w WordPressa czy może jest to dla Ciebie całkowita nowość? Jaki system CMS uważasz za najlepszy?