Jaki jest najlepszy system CMS?

Zapraszam do obejrzenia materiału video, w którym odpowiadam na pytanie jaki jest najlepszy system CMS do tworzenia i zarządzania treścią na stronie www. Dowiesz się między innymi, jakie są trzy najpopularniejsze systemy CMS oraz który z nich ostatecznie wybrać.

W materiale video wspominam o trendzie zainteresowania poszczególnymi CMSami. Poniżej załączam screena z narzędzia Google Trends, gdzie widać wyraźnie, że zdecydowanie najpopularniejszym systemem CMS jest WordPress, potem Joomla, a następnie Drupal.

Najlepszy system CMS

 • WordPress (kolor niebieski na wykresie)
 • Joomla (kolor czerwony na wykresie)
 • Drupal (kolor żółty na wykresie)

Najlepszy system CMS

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

9 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Jestem podobnego zdania – najlepiej, żeby każdy zdecydował sam jaki CMS najlepiej pasuje do niego i może to zrobić m.in. przez testowanie.
  Ja od siebie mogę polecić WordPress, jest prosty w obsłudze, ma ogromną liczbę wtyczek i do tego jest wiele for gdzie można otrzymać pomoc w razie problemu.

  • Odkąd poznałem WordPressa (a było to ze 4 lata temu) to od razu wiedziałem, że z niego będę korzystał. Nic innego nie jest tak proste w obsłudze, intuicyjne. Nic dziwnego, że tak wiele stron działa na silniku wordpressa nawet strony, które nie są blogami.

   • Od jakiegoś czasu obserwuję też, że wiele autorskich rozwiązań zostaje porzuconych na rzecz WordPressa. Mnogość wtyczek, jakie się pojawiło – pozwala z niego stworzyć naprawdę zaawansowany kombajn nie tylko do bloga, ale także do bardzo zaawansowanych rozwiązań.

  • Dokładnie tak 🙂 Na wykresie Google Trends widać też wyraźnie, jak WordPressa docenili użytkownicy. Od blisko 10 lat regularny wzrost 🙂

 • Osobiście zaczynałam również od Joomla,ale jak poznałam WP, to szybko o Joomli zapomniałam 😉 Chociaż ostatnio tworzyłam stronkę przez nawet jeszcze bardziej intuicyjny kreator-webwave cms. Wydaje mi się, że to jest super rozwiązanie dla kogoś, kto jest kompletnym laikiem, a chciałby swobodnie sobie stronę zrobić. No ale jak słusznie zauważono, każdy CMS trzeba samemu przetestować i sprawdzić;)

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.