Jaki jest najlepszy system CMS?

Zapraszam do obejrzenia materiału video, w którym odpowiadam na pytanie jaki jest najlepszy system CMS do tworzenia i zarządzania treścią na stronie www. Dowiesz się między innymi, jakie są trzy najpopularniejsze systemy CMS oraz który z nich ostatecznie wybrać.

https://www.youtube.com/watch?v=EErNUSuGXvw

W materiale video wspominam o trendzie zainteresowania poszczególnymi CMSami. Poniżej załączam screena z narzędzia Google Trends, gdzie widać wyraźnie, że zdecydowanie najpopularniejszym systemem CMS jest WordPress, potem Joomla, a następnie Drupal.

Najlepszy system CMS

 • WordPress (kolor niebieski na wykresie)
 • Joomla (kolor czerwony na wykresie)
 • Drupal (kolor żółty na wykresie)

Najlepszy system CMS

9 Comments

 1. Jestem podobnego zdania – najlepiej, żeby każdy zdecydował sam jaki CMS najlepiej pasuje do niego i może to zrobić m.in. przez testowanie.
  Ja od siebie mogę polecić WordPress, jest prosty w obsłudze, ma ogromną liczbę wtyczek i do tego jest wiele for gdzie można otrzymać pomoc w razie problemu.

  1. Odkąd poznałem WordPressa (a było to ze 4 lata temu) to od razu wiedziałem, że z niego będę korzystał. Nic innego nie jest tak proste w obsłudze, intuicyjne. Nic dziwnego, że tak wiele stron działa na silniku wordpressa nawet strony, które nie są blogami.

   1. Od jakiegoś czasu obserwuję też, że wiele autorskich rozwiązań zostaje porzuconych na rzecz WordPressa. Mnogość wtyczek, jakie się pojawiło – pozwala z niego stworzyć naprawdę zaawansowany kombajn nie tylko do bloga, ale także do bardzo zaawansowanych rozwiązań.

  2. Dokładnie tak 🙂 Na wykresie Google Trends widać też wyraźnie, jak WordPressa docenili użytkownicy. Od blisko 10 lat regularny wzrost 🙂

 2. Osobiście zaczynałam również od Joomla,ale jak poznałam WP, to szybko o Joomli zapomniałam 😉 Chociaż ostatnio tworzyłam stronkę przez nawet jeszcze bardziej intuicyjny kreator-webwave cms. Wydaje mi się, że to jest super rozwiązanie dla kogoś, kto jest kompletnym laikiem, a chciałby swobodnie sobie stronę zrobić. No ale jak słusznie zauważono, każdy CMS trzeba samemu przetestować i sprawdzić;)

Leave a Comment