Jak sprzedać swojego ebooka?

Skontaktował się ze mną Patryk, który napisał własnego ebooka. Jego problemem jest to, że nie ma odpowiedniej wiedzy, jak sprzedać swojego ebooka. Chciałby udostępnić go szerszemu gronu i zacząć zarabiać na swojej publikacji. Zobacz, jakie mam rozwiązania dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć sprzedawanie własnego ebooka.

Jak sprzedać swojego ebooka?

Gdzie możesz sprzedawać swojego ebooka?

Zapraszam Cię do zapoznania się z czterema możliwościami zarabiania na swoim ebooku:

  • Stworzenie oferty ebooka na swoim blogu/stronie. Podaj numer konta bankowego, aby użytkownicy mogli Ci przelewać pieniądze. Nie musisz płacić wówczas żadnej prowizji dla pośredników (portale transakcyjne, portale sprzedażowe). W tym rozwiązaniu wystarczy Ci tylko strona i własne konto bankowe. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ponieważ trzeba realizować wszystkie zamówienia ręcznie (dobre rozwiązanie na początek, ale w przypadku dużej liczby zamówień lepiej skorzystać z innego rozwiązania).
  • Własny mini-sklep internetowy. Możesz skorzystać z darmowych skryptów sklepów internetowych (np. Prestashop), jednak jest to rozwiązanie trudniejsze do wdrożenia. Jeśli jesteś początkujący i nie masz wiedzy technicznej w zarządzaniu stronami internetowymi, odradzam Ci to rozwiązanie. Możesz ewentualnie zapoznać się z systemem Netselling, który jest przystosowany pod sprzedaż niewielkiej puli produktów, np. właśnie ebooków, które będą automatycznie wysyłane do klientów.
  • Platformy do sprzedaży produktów elektronicznych. To rozwiązanie polega na tym, że wystawiasz swojego ebooka na platformach sprzedażowych, przystosowanych do obsługi tego typu produktów. Działa to podobnie jak na Allegro i KUP TERAZ. Zajrzyj na Ekademię lub Interkursy i zapoznaj się regulaminem, w jaki sposób dokładnie działają te platformy. W skrócie mówiąc: oddajesz po prostu część prowizji (z reguły około 10%) w zamian za umożliwienie sprzedaży na tych platformach. Jest to również jedno z prostszych rozwiązań, ponieważ nie musisz znać się na technicznych sprawach – całość obsługują wspomniane platformy sprzedażowe.
  • Wydawnictwo internetowe. Jeśli uwielbiasz pisać, ale nie interesują Cię sprawy techniczne i sprzedaż – jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie, z którego możesz skorzystać. W tej opcji wystarczy, że napiszesz swojego ebooka i oddasz go do wydawnictwa, takiego jak Złote Myśli czy Helion. Całą resztą, czyli marketingiem, sprzedażą i aspektami technicznymi zajmie się już wydawnictwo. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że wydawnictwo pobiera w tym wypadku większość prowizji. Ty zarobisz zazwyczaj nie więcej niż 15-25% ze sprzedaży egzemplarza Twojej książki.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.