Jak pokazać na stronie ile osób śledzi kanał RSS?

Jeden z czytelników bloga – Kamil – we wpisie na temat definicji RSS, zadał pytanie:

Jest może jakaś strona, która pozwoli nam na sprawdzanie ilosci subskrybentów rss i zwróci wyniki np: 300 readers RSS for this site? Chodzi mi o to by nie bawić się w FeedBurnera…

Przyznam szczerze, że nie znalazłem innej możliwości jak Feedburner. Jeśli ktoś z czytelników korzysta z innego rozwiązania, będę wdzięczny za jego przedstawienie. Mimo wszystko FeedBurner nie taki straszny jak się wydaje, więc w tym wpisie przedstawię jak pokazać na stronie ile osób śledzi nasz kanał RSS za pomocą FeedBurnera.

Aby śledzić użytkowników naszego RSS, najlepiej zacząć od założenia konta na FeedBurner.com. Dzięki temu uzyskasz swój profil (dla mojego bloga jest to http://feeds.feedburner.com/internetowymarketinginfo).

Po założeniu konta i wpisaniu adresu naszego RSSa, należy przejść do zakładki Feed Count, gdzie znajdziemy specjalny kod, który wystarczy wkleić na swoją stronę www. Po wklejeniu na naszej stronie, wyświetli się specjalna grafika, która pokaże ile osób subskrybuje nasz kanał RSS. Na moim blogu znajdziesz szarą ikonkę w prawym bloku, gdzie widnieje liczba subskrybentów. Ale to jeszcze nie wszystko…

Wielu blogerów posiada system WordPress i w przypadku tego systemu najlepiej użyć specjalnej wtyczki Feedburner FeedSmith – (w tym linku znajdziesz od razu przetłumaczoną wersję na polski). Dodatkowo tekstowy licznik możesz wyświetlić za pomocą wtyczki Feed Count (również wersja PL). Szczegóły można zmieniać w ustawieniach tych wtyczek w panelu WordPressa.

Po wyżej wymienionych czynnościach można już spokojnie patrzeć, jak nasz licznik rośnie, rośnie i rośnie w górę 🙂