Jak efektywnie pracować?

Jak być maksymalnie efektywnym w pracy? Czy dzisiaj jest to proste zadanie? Wśród tylu informacji, które docierają do nas z różnych stron – bardzo często trudno jest się skupić. W dzisiejszych czasach problem cały czas przybiera na sile. Gdy chcemy popracować na komputerze – czeka na nas Facebook, śmieszne filmiki na YouTube, Skype i wiele innych komunikatorów, które angażują nas bez opamiętania.

Od wielu lat uważam, że skupienie jest niezwykle istotne nie tylko przy pracy ale ogólnie pojętym sukcesie zawodowym czy biznesowym. To właśnie skupienie się na jednym temacie pozwala zostać świetnym, dobrze opłacanym specjalistą. Jeśli nie skupisz się na danym zagadnieniu, możesz je odwlekać w nieskończoność.

Ostatnio zamieściłem film z mojego wystąpienia na Toastmasters (Skok na bungee). Omawiam tam sytuację, w której człowiek na kilka sekund przed skokiem, eliminuje wszystkie niepotrzebne bodźce z zewnątrz. Przy skoku na bungee mamy do czynienia z maksymalnym skupieniem. Liczysz się tylko Ty i to, co masz zaraz zrobić – po prostu skoczyć!

Jak efektywnie pracować? (Toastmasters)

Przygotowując się do skoku na bungee możesz podjąć tylko dwie decyzje. Krok do przodu (oddajesz skok) lub krok do tyłu (rezygnujesz ze skoku). Wykonując swoją codzienną pracę, ważne abyś szedł naprzód! Aby robić to maksymalnie efektywnie – powinieneś eliminować tzw. rozpraszajki (czynniki zewnętrzne, które utrudniają Ci sprawne wykonanie zadania). Oczyść swój umysł i wyeliminuj wszystkie zewnętrzne elementy, które nie prowadzą Cię do celu. Przygotowując otoczenie i oczyszczając umysł ze zbędnych myśli – sprawisz, że Twoja praca stanie się bardzo efektywna.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.