Implebot – testy płatnego autorespondera

Jednym z najpopularniejszych autoresponderów w Polsce jest z pewnością system Freebot, o którym już pisałem jakiś czas temu. Dzięki Freebotowi możemy zakolejkować określoną liczbę maili, która będzie systematycznie rozsyłana do subskrybentów. Na początku Freebot miał możliwość wysyłania mailingów, ale później opcja ta została zabrana na rzecz płatnej wersji – Implebota.

Oto przykładowe funkcje, które są możliwe dzięki systemowi Implebot:

 • testowanie mailingów przed wysyłką;
 • możliwość ukrycia informacji o systemie, który wysyła mailing;
 • obsługa subskrybentów we własnej domenie;
 • e-mail z prośbą o potwierdzenie (system double opt-in);
 • e-maile w stopce mogą być podpisane przez Ciebie;
 • personalizacja e-maili za pomocą dodatkowych 5 pól z danymi;
 • śledzenie kliknięć w max 3 linki w mailingach;
 • raport: wysyłka e-maili i rezygnacji;
 • raport: metody pozyskiwania subskrybentów;
 • raport: źródła pozyskiwania subskrybentów;
 • definiowanie standardowych nagłówków i stopek dla wiadomości i mailingów.

Powyższe opcje to cechy płatnej wersji Freebota. Implebot kosztuje 127 zł rocznie. Cena może być duża bądź mała, w zależności jak na to spojrzeć. Jeśli chcesz budować jedną dużą listę, która ma Ci generować duże dochody, to 127 zł to przy tym pikuś, co może dać Ci to narzędzie. Dzięki temu systemowi możesz znacznie powiększyć swoje wpływy, a opłata za Implebota nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu.

Sytuacja jest jednak z goła inna, gdy mamy kilkanaście list mailingowych, a większość z nich są na tyle małe, że nie pokrywają kosztów wykupienia konta w tym systemie. 10 kont to jest już 1270 zł, 20 to 2540 zł, a 100 to 12700 zł. Ostatnio Piotr Majewski wprowadził specjalny dodatek pod nazwą Implebot Manager. W zakresie tego systemu możemy skorzystać z dwóch opcji. Jedną z nich jest Manager 20, w którym zarządzamy dwudziestoma kontami i Manager 50, gdzie mamy możliwość zarządzać pięćdziesięcioma listami. Tańsza wersja kosztuje 997 zł, zaś droższa 1997 zł. Jeśli opłacamy kilkanaście kont Implebota to zdecydowanie lepiej jest przenieść je do Implebot Managera, ponieważ możemy sporo zaoszczędzić. Dodatkowo Manager pozwala nam zarządzać wszystkimi listami w jednym panelu. Nie trzeba się wylogowywać i logować do kolejnego konta. Wszystkie konta w ramach Implebot są zintegrowane. Zobacz na poniższym filmiku jak można zarządzać i wykorzystać Implebot Managera.

Inną alternatywą jest skrypt do wysyłki mailingu na własnym serwerze. W przypadku, gdy mamy skrypt do wysyłki mailingu na swoim serwerze i możemy tworzyć dowolną ilość list, nie ponosimy dodatkowych opłat za kolejną listę. Warto się zastanowić, czy Implebot jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Gdybym miał jedną listę, myślę że korzystałbym z Implebota, ale ponieważ chcę mieć możliwość tworzenia wielu innych, mniejszych – Implebot staje się dla mnie mało opłacalny.

Freebot VS Implebot – porównanie darmowej i płatnej wersji:

Wkrótce opiszę również system Fump, który idealnie sprawdza się do wysyłki mailingów. Jest to mój docelowy system, z którego będę korzystał. Piszę „będę” ponieważ już przeprowadziłem pierwsze testy i jak się okazało, idealnie spełnia moje potrzeby. Wkrótce będę migrował ze wszystkimi listami do tego właśnie systemu. Szczegóły opiszę wkrótce.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Tak Damian, mam już w swoich zasobach fumpa od jakiegoś czasu.

  Dzięki za info o systemie pommo. Z tego co jednak napisałeś na blogu, pommo nie posiada autorespondera, co już dyskwalifikuje go na moje potrzeby.

  Z fumpa jestem zadowolony i jak najbardziej polecam go 🙂

 • No niestety autorespondera nie posiada. To jego wada. Jednak w moim przypadku autoresponder nie był potrzebny.

 • Jako system do wysyłki mailingu rzeczywiście może to być ciekawa, darmowa opcja i alternatywa. Nie wiem jak wygląda panel i prostota aplikacji. W Fumpa trzeba się na początku wgryźć, bo jest sporo opacji i na pierwszy rzut oka nie wiadomo jak wszystko działa. Ale po głębszym zapoznaniu się, Fump jest znakomity 🙂

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.