Gravatary – globalnie rozpoznawane obrazki

Kilka dni temu na zapytanie jednego z użytkowników bloga, zostały wprowadzone do komentarzy tzw. gravatary. Rzecz dotyczyła artykułu Zarabiaj na blogach. Gravatary to obrazki lub zdjęcia, które mogą być rozpoznawalne globalnie. Przydaje się to w sytuacji, gdy osoba w internecie chce spójnie kreować swój wizerunek. W ten sposób wszędzie (no może prawie wszędzie), gdzie będzie chciała zostawić komentarz, obok komentarza pojawi się jej zdjęcie, na którym może promować swój wizerunek, logo czy inny symbol.

Co zrobić, aby mieć swój gravatar? Na początek rejestrujemy się w serwisie Gravatar.com. W języku polskim serwis dostępny pod adresem http://pl.gravatar.com.

Twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy coś robisz, na przykład komentujesz lub publikujesz wpis na blogu. Awatary pomagają identyfikować Twoje wpisy na blogach i forach dyskusyjnych, więc dlaczego nie również na każdej innej stronie?

Po rejestracji możemy wgrać na serwer dowolne zdjęcie (obrazek poniżej), które od tej pory będzie przypisane do adresu e-mail, który podałeś przy rejestracji. Dzięki temu, gdy będziesz komentować na jakimś blogu dany artykuł, obok komentarza pojawi się również obrazek. Oczywiście będzie to działać w przypadku, gdy dany serwis będzie obsługiwał system gravatarów.

Z punktu widzenia właściciela serwisu internetowego jest to pewna forma zachęty i jednocześnie promocji użytkowników, którzy komentują Twojego bloga. Im bardziej będziesz doceniał użytkowników komentujących Twoje wpisy, tym więcej komentarzy będzie się pojawiało.

Bardzo często gravatary to zdjęcia przedstawiające wizerunek osoby, która skomentowała dany artykuł. Dzięki temu możemy zobaczyć jak wygląda osoba komentująca Twój artykuł. Dodatkowo dzięki gravatarom łatwiej stworzyć społeczność wokół Twojego bloga czy serwisu. Użytkownicy odwiedzający Twój serwis mogą się lepiej poznać i zacieśnić więzi internetowe.

Konfiguracja swojej strony do obsługi Gravatarów jest prosta; nie potrzebujesz nawet konta! Dostępne są wtyczki dla wiodącego oprogramowania blogowego i systemów zarządzania treścią, a nasze samouczki sprawią, że zaimplementujesz ją w przeciągu kilku chwil. [zobacz więcej]

Zachęcam Cię do rejestracji i stworzenia sobie swojego unikalnego obrazka, który przyczyni się to rozpoznawalności Twojej osoby bądź serwisu www, jeśli będzie to na przykład logo Twojej strony.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Czy jest to może już przetestowane, że działa na każdym blogu gdzie został zainstalowany skrypt ? Trzeba informować użytkownika o takiej możliwości czy po prostu jak poda swojego maila w komentarzu to ukaże się jego zdjęcie ?

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.