Freebot – najlepszy darmowy autoresponder

Freebot jest automatycznym wielokrotnym autoresponderem. Dzięki niemu możesz budować różnego rodzaju kursy emailowe. Wystarczy, że ustalisz odpowiednią kolejkę maili i każdy użytkownik, który się zapisze na kurs, będzie automatycznie dostawał w określonych dniach wiadomość. Wszystko możesz z góry zaplanować, a potem już Freebot pracuje za Ciebie. Gdyby miał to robić zwykły pracownik, z pewnością zajęłoby mu to wiele czasu. My byśmy musieli mu sporo zapłacić, a tak mamy Freebota za darmo 🙂

Opcje Freebota:

1) Subskrybenci – możesz zbierać dowolną ilość subskrybentów. Nie ma żadnych ograniczeń – tyle ile zdołasz zapisać, tyle będziesz miał w bazie i tyle wiadomości będzie wysyłanych. Możesz sprawdzić z jakiego adresu IP zapisał się subskrybent, sprawdzić kiedy subskrybent się zapisał i kiedy potwierdził chęć uczestniczenia w kursie. Dodatkowo możemy eksportować subskrybentów, jeśli chcemy zrobić sobie kopię na dysk twardy lub przenieść do innego autorespondera.

2) Wiadomości – w tej zakładce ustalamy sobie wiadomości, które będą automatycznie wysyłane do naszych subskrybentów. Wystarczy wpisać temat nowej wiadomości, treść i po ilu dniach od zapisu ma zostać wysłana danemu subskrybentowi. Możemy też zdefiniować dodatkowych odbiorców oraz po ilu literkach mają być zawijane wiersze. „Zawijane wiersze” to szczególnie przydatna opcja, ponieważ lepiej się czyta e-maile o określonej szerokości, powiedzmy 60-70 znaków. Warto zatem ustawić sobie odpowiednią szerokość. Wszystkie wiadomości możemy personalizować, czyli zwracać się do czytelników po imieniu.

3) Wyślij mailing – Niestety funkcja wysyłki mailingu jest płatna. Jeśli chcesz mieć możliwość wysyłania mailingów, to musisz skorzystać z płatnej wersji Freebota, czyli Implebota. O Implebocie będę jeszcze pisał w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo we Freebocie jest też możliwość obejścia blokady wysyłki mailingu. Jest to sposób trochę „na około”, ale bardzo skuteczny, jeśli nie chcesz wydawać na to ani złotówki. Sposób ten omówię w następnym wpisie na blogu.

4) Załączniki – jest też możliwość dodawania do wiadomości załączników. Niestety trzeba zapłacić za zużyty transfer. Na chwilę obecną jest to 30 zł za 1GB. Jeśli kupujemy od razu większą ilość to możemy uzyskać rabat do maks 70% (przy 30GB).

4) Raporty – kolejna opcja dostępna tylko w płatnej wersji, czyli Implebocie. Dzięki raportom możesz przeglądać sobie na przykład statystyki kliknięć w poszczególne linki itp.

Możesz zakładać dowolną ilość kont (ja miałem około 10), jednak każde konto musi być przypisane do innego adresu e-mail. Jeśli chcesz stworzyć 20 kursów za pomocą Freebota musisz mieć co najmniej 20 adresów e-mail.

Muszę przyznać, że Freebot to znakomity autoresponder. Czasami tylko zdarzały się drobne wpadki w jego funkcjonalności. Świetne zautomatyzował niektóre procesy w mojej działalności internetowej. Początkujący na pewno się na nim nie zawiodą. Jest bardzo prosty i intuicyjny. Nowy użytkownik potrzebuje raptem kilku godzin, żeby go całego rozpracować.

Niestety dla zaawansowanych użytkowników Freebot nie wystarcza. Przydają się bowiem opcje statystyk, czy wysyłki mailingu. Kolejnym krokiem wydaje się więc zapoznanie z płatną wersją – Implebotem. Na rynku są jednak również inne autorespondery. Obecnie testuję Fumpa i na pewno podzielę się wkrótce moimi wrażeniami.

Jeśli jednak nie korzystałeś jeszcze z żadnego autorespondera – Freebot będzie dla Ciebie znakomitą przeprawą. Jeśli chcesz stworzyć tylko jeden kurs, to Freebot z pewnością będzie Ci służył na całe wieki 🙂

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Napiszesz coś o Fumpie? Chciałbym poznać Twoje zdanie na jego temat, czy warto w niego inwestować czy lepszy freebot/implebot?

  • Odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie MRX brzmi jak w wielu przypadkach „to zależy” 🙂 Dla niektórych lepszym rozwiązaniem będzie Implebot, dla niektórych Fump.

    O szczegółach będę jeszcze pisał jako, że wkrótce będę migrował ze wszystkimi bazami na Fumpa, więc po przetestowaniu różnych wariantów i mmożliwości tego systemu, podzielę się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.