Wewnętrzny krytyk (dialog wewnętrzny)

Kolejne moje przemówienie, przygotowane specjalnie dla członków klubu Toastmasters Sopot Leaders. Tym razem opowiadam o małym człowieczku, który siedzi w głowie każdego z nas. Ten malutki człowieczek to dialog wewnętrzny. Większość ludzi słucha swojego dialogu wewnętrznego, który niestety w wielu przypadkach jest dla nich destrukcyjny.

Jeśli nie wierzysz w siebie zbyt mocno – Twój dialog wewnętrzny może podpowiadać Ci, abyś się poddał. Po co marnować siły? I tak nie osiągniesz niczego wielkiego! Takie zdania może wypowiadać Twój Wewnętrzny Krytyk. Świetnie zobrazował to Will Smith, który był dla mnie inspiracją do tego przemówienia.

Will Smith w taki sposób mówi o tym, dlaczego bieganie jest kluczem do sukcesu w życiu:

Kiedy biegasz, jest taki mały człowieczek, który do Ciebie mówi. I ten mały człowieczek mówi: jestem tak zmęczony, zaraz wypluję swoje wnętrzności, jestem tak bardzo zmęczony, nie dam rady biec dalej. I masz ochotę się poddać, co nie? I kiedy nauczysz się pokonywać tego małego człowieczka gdy biegasz, nauczysz się jak się nie poddawać, gdy rzeczy w Twoim życiu staną się naprawdę trudne. Bieganie – to pierwszy klucz do życia.

Twój wewnętrzny krytyk (video)

W przemówieniu przytaczam również dwie historie, które są potwierdzeniem tezy, że mając pozytywny dialog wewnętrzny – można w życiu odnosić wielkie sukcesy. Zobacz o kim mowa:

Jednym z przykładów jest Arnold Schwarzenegger, który bił się z własnymi myślami podczas pobytu w wojsku. Zastanawiał się czy warto uciekać z wojska tylko po to, aby wziąć udział w konkursie Mr. Europa Juniorów. Po wielu wątpliwościach, uaktywnił się jego dialog wewnętrzny, mówiąc: Arnold, musisz iść! Jak się później okazało – Arnold pokonał wszystkich rywali i wygrał konkurs, prezentując swoją nienaganną sylwetkę kulturysty.

Drugim przykładem jest Michael Phelps, który przed wejściem do basenu krzyczał: Jestem mistrzem świata! Wizualizacje i pozytywny dialog wewnętrzny pozwoliły mu osiągnąć wiele sukcesów i pobić mnóstwo rekordów olimpijskich. Z pewnością pozytywny dialog wewnętrzny wielokrotnie pomagał mu uwierzyć w siebie i pokonać granice własnych możliwości.

Podsumowanie

Jak widzisz – wewnętrzny krytyk pojawia się w każdym z nas. Od Ciebie zależy, jak zachowasz się w momencie, kiedy usłyszysz ten głos. Czy złożysz broń i się poddasz? Czy może z jeszcze większym zaangażowaniem podejdziesz do wykonania zadania, które Cię czeka? Wierzę, że zamienisz swojego wewnętrznego krytyka w zupełnie inny głos, który regularnie będzie wspierał Twoje sukcesy. Niech Twój wewnętrzny głos będzie dla Ciebie największą inspiracją i motywacją do pokonywania nawet największych życiowych przeszkód.

Arkadiusz Podlaski

Pasjonat marketingu internetowego. Trener, certyfikowany specjalista Google, autor książek "Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach", "Marketing społecznościowy". Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Arkadiusz Podlaski

Pasjonat marketingu internetowego. Trener, certyfikowany specjalista Google, autor książek "Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach", "Marketing społecznościowy". Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.