Optymalne zagęszczenie frazy kluczowej w tekście (SEO)

W tym odcinku powiemy sobie kilka słów na temat zagęszczenia frazy kluczowej na stronie. Bardzo często spotykam się z problemem, że redaktor lub właściciel bloga nie wie jak często używać frazy kluczowej w tekście. Optymalne zagęszczenie frazy kluczowej pozwala na skuteczne podwyższenie pozycji w Google. Jak często umieszczać frazę kluczową w swoich artykułach? Zapraszam do zapoznania się z poniższym video:

https://www.youtube.com/watch?v=Tyo2k9YTvRc

Optymalne zagęszczenie frazy kluczowej – porady:

  • Staraj się trzymać zagęszczenie frazy kluczowej w okolicach 5%. Oznacza to, że co dwudzieste słowo powinno być słowem kluczowym. Warto dopuścić tu pewien margines, wielkości 2-3% w obie strony. Wiadomo, że nie wszystkie frazy będą brzmieć naturalnie przy dużym zagęszczeniu (możesz w takich przypadkach po prostu odpuścić i nie szukać na siłę miejsc, gdzie by tu jeszcze można wepchnąć kolejny raz frazę kluczową). Czyli warto, abyś zmieścił się w przedziale 3-7% zagęszczenia. Uważaj na górną granicę – staraj się jej nie przekraczać, aby nie wpaść w żaden filtr Google.
  • Używaj frazy kluczowej w nieodmienionej formie (dopasowanie ścisłe) w tytule i w pierwszych zdaniach artykułu. Później odmieniaj frazę przez przypadki, osoby lub po prostu zamieniaj na synonimy. Niech Twój artykuł będzie urozmaicony zarówno dla użytkownika, jak i dla Google.