Canva – darmowe grafiki na Facebooka

Zapraszam do zapoznania się z recenzją narzędzia, które jest niezwykle przydatne każdemu, kto zajmuje się na co dzień marketingiem internetowym. Narzędzie docenią w szczególności osoby, które obsługują kanały Social Media i potrzebują ciekawych grafik o różnych rozmiarach. Dzięki narzędziu Canva.com – bo o nim mowa – będziesz w stanie przygotować interesującą grafikę, która z dużym prawdopodobieństwem zaangażuje Twoich odbiorców.

Canva sprawia, że tworzenie grafiki online staje się łatwością! Edytuj zdjęcia, stwórz grafiki do blogu, prezentacje, zaprojektuj plakaty, wizytówki, ulotki, zaproszenia i dużo więciej!

W Social Media liczy się przykucie uwagi odbiorcy. Dodawanie samych wpisów tekstowych przechodzi powoli do lamusa. Dziś liczy się unikalne zdjęcie lub film, który pozwoli Ci skupić uwagę odbiorców oraz przekazać zaplanowany komunikat marketingowy. Dzięki narzędziu Canva, nie musisz mieć swojego grafika. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnych szablonów, aby wyklikać sobie interesującą Cię formę.

Narzędzie Canva zawiera w sobie następujące funkcjonalności:

  • Projektowanie przeróżnych grafik/ilustracji. Można też przesłać własne zdjęcie i wykorzystać je w projekcie.
  • Edycja zdjęć oraz możliwość skorzystania z gotowych filtrów, zmieniających wygląd fotografii.
  • Możliwość skorzystania z darmowych ikon i kształtów.
  • Dostęp do czcionek, które wizualnie wzbogacą Twoją fotografię.
  • Mnóstwo gotowych szablonów, do wykorzystania w najpopularniejszych serwisach Social Media.

Podsumowanie

Jeżeli zajmujesz się serwisami społecznościowymi, to z pewnością Canva okaże się przydatnym narzędziem. Jeśli natomiast potrzebujesz bardziej nietuzinkowych, dedykowanych grafik – wtedy polecam współpracę z grafikiem, który zaprojektuje grafiki idealne takie, jakich dokładnie potrzebujesz.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

7 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.