Bogaty albo biedny – T. Harv Eker [RECENZJA]

Dzisiaj chciałbym Ci przedstawić wyjątkową książkę o tytule: Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie, autorstwa T. Harva Ekera. Zanim poznałem działalność Harva moim numerem jeden w kwestii finansów był Robert Kiyosaki. Publikacja, którą dzisiaj recenzuję – bije na głowę największy bestseller Kiyosakiego pod tytułem „Bogaty ojciec, biedny ojcicec”. Oczywiście obie lektury są bardzo cenne i warto po nie sięgnąć, jednak T. Harv Eker trafniej punktuje mentalność biednych ludzi i ich zwyczaje. Łatwiej można zrozumieć o co tak naprawdę chodzi w zarządzaniu pieniędzmi oraz podejściu do bogactwa.

W Polsce mamy dosyć ciekawą sytuację, ponieważ kościół regularnie mówi nam, że powinniśmy być biedni. Społeczeństwo instaluje nam przekonanie, że bogaty to złodziej – a skoro złodziej, to podświadomie nie chcemy być złodziejami, więc nie chcemy mieć więcej pieniędzy.

Książka Bogaty albo biedny pozwala rozprawić się z destrukcyjnymi przekonaniami oraz zacząć krok po kroku realizować plan dojścia do miliona. Następnym etapem jest szkolenie Umysł Milionera, na którym można przećwiczyć wszystkie techniki z innymi ludźmi oraz wprowadzić je po prostu w życie, aby stały się naszymi nawykami. Sam T. Harv Eker tłumaczy to w następujący sposób:

Bogaty albo biedny - T. Harv Eker

Jeśli coś, co widzisz w swoim życiu, ci się nie podoba, zajrzyj w głąb siebie. Dlaczego?

Bo to, co widzisz, to owoce. Jeśli są niedobre, cierpkie, skarłowaciałe, bezbarwne i w ogóle nijakie, to przyjrzyj się korzeniom – temu, co myślisz, mówisz, co oglądasz, z kim się spotykasz, co jesz, jak dbasz o zdrowie, kondycję itd.

To wszystko ma wpływ na ogólny wygląd i jakość Twojego życia. Nie da się inaczej. Jeśli drzewo jest zdrowe i ktoś o nie dba, to owoce będą dobre i wartościowe.

Jeżeli zwrócisz na to uwagę, Twoje życie nabierze blasku i samozadowolenie wzrośnie do takiego poziomu, że nie będziesz musiał zabiegać o uwagę i akceptację innych. Przecież mając diament, nie jest Ci potrzebne potwierdzenie otoczenia, że to diament. Ty to wiesz i to jest najważniejsze.

Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie. Jeśli chcesz zmienić to, co widać, musisz najpierw zmienić to, czego nie widać.

Istnieje taktyka w podejściu do pieniędzy. Większość ludzi jej nie zna. I dlatego większość ludzi nigdy nie osiąga sukcesu finansowego. Brak pieniędzy nie jest tu problemem; to zaledwie objaw tego, co dzieje się w Twoim wnętrzu.

Niektórzy mówią mi, że mam dotyk Midasa – za cokolwiek się zabiorę zamienia się w złoto. Mają rację, ale być może nie zdają sobie sprawy, że ktoś, kto zyskał ten dar, ma po prostu schemat finansowy nastawiony na sukces. Taki wewnętrzny projekt będziecie mieli i Wy, gdy nauczycie się podanych w tej książce zasad i wykonacie zalecaną pracę.
T. Harv Eker

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Czytałem tylko krótki fragment tej książki,ale po obejrzeniu tego materiału filmowego zapragnąłem przeczytać więcej a nawet całą tą książkę.

  • Książka bogaty ojciec, biedny ojciec zawiera wiele trafnych spostrzeżeń, i po przeczytaniu można trochę zmienić swoje myślenie, co może przynieść dobre skutki finansowe.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.