Zrób coś, czego nikt do tej pory nie zrobił (zalety pisania książek)

Przyznam Ci szczerze, że to był jeden z najważniejszych czynników przy pisaniu mojej pierwszej książki. Miałem wtedy 20 lat i zastanawiałem się co mogę zrobić, aby nie iść jak wszyscy standardową drogą. Jak zrobić coś, czego nie zrobił żaden z moich rówieśników? Jak zrobić coś co będzie na przekór wszystkim schematom?

Pomyślałem, że fajnym pomysłem wydaje się napisanie własnej książki. Wpadłem na ten nonszalancki pomysł w trakcie przerwy międzysemestralnej na studiach.

Miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem sobie, że dokonam czegoś, co wydaje się dla wielu moich rówieśników nieosiągalne.

Zresztą panuje ogólnie taki przesąd, że książkę może napisać tylko człowiek z wielkim bagażem doświadczeń (20 lat praktyki w zawodzie i setki innych bzdur). Chciałem złamać oczywistą zasadę – profesorowie książki piszą – studenci tylko czytają.

Postanowiłem, że sam spróbuję coś napisać i udało mi się. „Świadome zakupy” – bo tak została zatytułowana moja pierwsza publikacja, odniosła sukces na rynku i została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników.

Tak więc chęć zrobienia czegoś nowego i nieprzeciętnego – była decydującym czynnikiem, który zmotywował mnie do napisania pierwszej książki. Inne czynniki takie jak chociażby zarobienie pieniędzy, były gdzieś znacznie dalej. Po prostu chciałem zrobić coś nietypowego.

Motywy, które skłonią Cię do pisania mogą być różne. Zwyczajnie możesz mieć po prostu wewnętrzną potrzebę do podzielenia się ze społeczeństwem tym, co czujesz. Niewątpliwie zaletą napisania książki są możliwości, które później zostaną przed Tobą otwarte.

==> Jak napisać książkę? <==