Programy partnerskie to bardzo ciekawy model współpracy. Polega on na tym, że właściciel produktu lub usługi umożliwia innym podmiotom zarabianie na jego produktach. Bardzo często jest to model wygrany-wygrany (dzięki współpracy uzyskuje się efekt synergii, gdzie obie strony zyskują).

Najczęściej programy partnerskie działają w ten sposób, że partner dostaje określoną prowizję od sprzedaży produktów. Pozwól, że przedstawię Ci sklep internetowy Nexto, w którym można kupować publikacje elektroniczne. Od kilku lat regularnie dostaję prowizje za sprzedane ebooki oraz audiobooki. Z reguły jest to nawet kilkanaście prowizji na miesiąc.

Zobacz, że właściciel programu partnerskiego Nexto jest zadowolony, ponieważ dzięki mnie zwiększył zasięg dotarcia ze swoimi publikacjami. Zarabia bezpośrednio na każdej poleconej przeze mnie publikacji. Ja również zarabiam, ponieważ promuję produkty przez specjalny link partnerski. Dzięki temu na moje konto regularnie wpływają pieniądze.

Zarabianie na programach partnerskich (video)

Nagrałem dla Ciebie specjalny materiał video, w którym opisuję dokładnie model zarabiania przez programach partnerskich. Nie musisz mieć własnej firmy – możesz współpracować również na podstawie umowy o dzieło.

Niedawno pisałem również o blogerze, który zarobił blisko 70 tysięcy złotych w 8 dni. Działał on właśnie w oparciu o programy partnerskie. Czasem można również spotkać się z nazwą programy afiliacyjne. Przeczytaj o tym więcej we wpisie: Ile zarabiają blogerzy?


Arkadiusz Podlaski
Arkadiusz Podlaski

Ekspert marketingu internetowego. Właściciel agencji interaktywnej Webito. Twórca platformy szkoleniowej KursyInternetowe.pl. Trener, certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując marketing internetowy.