Zarabiaj pieniądze – książki to pasywny dochód (zalety pisania książek)

W poprzednich wpisach przewijał się już kilka razy temat pieniędzy. Być może nie powiedziałem tego jednak zupełnie wprost. Na pisaniu książek ZARABIA SIĘ PIENIĄDZE. Dodatkową zaletą jest to, że jest to najczęściej dochód pasywny. Dzieje się tak w przypadku gdy masz wynagrodzenie od sprzedanego egzemplarza. Raz wykonana praca (napisanie książki) przynosi Ci dochód przez długi czas. Z każdym sprzedanym egzemplarzem na Twoje konto wędruje kolejna suma pieniędzy. Nawet wtedy, gdy nie pracujesz, cały czas zarabiasz.

Możesz zarobić kilka, kilkanaście tysięcy złotych na jednej książce. To jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście są tacy, co zarabiają po kilkaset złotych. Są lepsze dni i gorsze. Sprzedaż zależy naprawdę od wielu czynników: tematyka i tytuł książki, Twoje nazwisko, promocje, rabaty itp. Z reguły sprzedaż książki jest bardzo duża na samym początku. Do każdej premiery wydawnictwo bardzo się przykłada, ponieważ już w pierwszych dniach po wejściu na rynek okazuje się czy książka będzie hitem czy nie.

Po pewnym czasie sprzedaż idzie stopniowo w dół. Jak długi jest żywot książki? Teoretycznie publikacja może się sprzedawać ciągle. Książki wielu autorów (nawet takich, którzy obecnie nie żyją) wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki.

Sama książka może być dla Ciebie tylko jednym z elementów do zarobienia większych pieniędzy. W wielu przypadkach książka jest kluczowym etapem promocji danej osoby. Później można zarabiać jeszcze większe pieniądze chociażby na szkoleniach i innych projektach. Wspominałem już o Joe Vitale, który na książkach zarobił mnóstwo pieniędzy a na szkoleniach pewnie jeszcze więcej. Tak więc książka może być tylko początkiem Twojej drogi do bogactwa. Od Ciebie zależy czy będziesz chciał również tworzyć inne produkty, takie jak kursy czy szkolenia.

Nie bez przyczyny umieściłem zarabianie pieniędzy na samym końcu. Dla wielu autorów jest to bowiem czynnik najmniej motywujący. Jeśli piszesz tylko dla pieniędzy to prędzej czy później dopadnie Cię znudzenie i zmęczenie. Najwytrwalsi są Ci, którzy piszą z pasji, czy chociażby dla samej radości tworzenia.

Oczywiście jest wiele osób, które żyją z pisania książek. Zarabiają wystarczające pieniądze, aby się z tego utrzymać i godnie żyć. Dla większości osób jest to jednak krok do zdobycia większych pieniędzy. Książka pozwala uzyskać prestiż, który pozwala nam zarabiać jeszcze więcej na innych, droższych produktach.

==> Jak napisać książkę? <==