Wszystko zostało już napisane (jak napisać książkę)

Czasami może nachodzić nas myśl: o czym pisać, skoro wszystko zostało już napisane? Co ja bym mógł nowego wnieść do tej dziedziny? Tak wiele rzeczy można znaleźć w internecie za darmo…

Takie myślenie jest zgubne. Prawda jest taka, że ludzie nie chcą szukać godzinami w internecie informacji. Wolą wydać trochę pieniędzy na wiedzę, która jest sprawdzona i ładnie opakowana. Od tego jesteś Ty, który poświęcisz swój czas aby znaleźć rozwiązanie konkretnego problemu.

Jest tyle dziedzin i tematów, w których nie ma jeszcze dobrych publikacji. Poza tym, nawet gdyby miała to być wiedza bardzo podobna do tej już zgromadzonej na rynku, liczy się Twoje spojrzenie i indywidualne odczucia. Każdy inaczej może odczuwać dany problem i mieć inne rozwiązania.

Poza tym jeśli jest dużo książek na temat, w którym chcesz pisać to mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość.

Oznacz to bowiem, że ludzie chętnie kupują takie książki i że jest popyt na taką tematykę. Inaczej autorzy i wydawnictwa nie marnowali by swojego czasu na publikowanie książek bez przyszłości. Jeśli na rynku jest dużo książek o danej tematyce oznacza to, że na tym rynku są pieniądze, więc dlaczego nie miałbyś odkroić kawałka tortu dla siebie?

==> Jak napisać książkę? <==