Webpozycja – jak sprawdzić pozycję w Google?

Wiele osób chciałoby w automatyczny sposób sprawdzać swoje pozycje w popularnych wyszukiwarkach, takich jak Google. Pisałem o bardzo ciekawym rozwiązaniu jakiś czas temu – Monitoring pozycji. Tym razem chciałbym zaprezentować kolejny, który pomoże Ci być na bieżąco z pozycjami, jakie zajmujesz w wyszukiwarkach.

Serwis pozwala szczegółowo śledzić wybrane przez nas frazy kluczowe. Narzędzie możemy wykorzystywać zarówno dla swoich potrzeb jak i potrzeb naszych klientów, jeśli zajmujemy się pozycjonowaniem. Serwis umożliwia ciekawe opcje i w dodatku jest darmowy.

Narzędzie znajdziesz pod adresem www.webpozycja.pl.

14 Comments

 1. Całkiem interesujące narzędzie. Już się zarejestrowałem, zobaczymy jak będzie sprawdzać się w praktyce.

  1. Kyakom, z pewnością przydałoby się więcej funkcjonalności. Pamiętaj jednak, że rozwijanie takiego serwisu i utrzymanie go trochę kosztuje. Nie wiem jaki jest plan biznesowy serwisu Webpozycja, ale podejrzewam że jak pozyskają więcej ludzi, to wkrótce wprowadzą opłaty za korzystanie z niego.

 2. Tak, dokładnie – to jest tylko dodatkowa funkcjonalność. Jeśli masz firmę pozycjonerską czy pozycjonujesz klientów, to w umowach mogą być określone stawki za określone pozycje. Narzędzie dodatkowo pomaga Ci wyliczyć ile powinni Ci zapłacić klienci.

 3. Ja bym tam dodał jeszcze dużo innych przydatnych funkcji, np. konkurencyjność dla danej frazy w google (tzn, ile jest wyświetleń danej frazy) niejedna fraza jest wyświetlana w milionach wyników i wypozycjonowanie danej frazy jest bardziej kosztowne niż fraza z wynikiem kilku tysięcznym. Mam nadzieje że te narzędzie dopiero się rozwija i będą wprowadzane systematycznie dodatkowe funkcje.

 4. Dlaczego większość programów/stron do pomiaru pozycji jest tak nie dokładna w porównaniu z ręcznym sprawdzaniem (bez logowania) ?

  1. niekiedy rzeczywiście niektóre monitory pozycji podają błędne dane – ale często nie zależy to od systemu monitorującego pozycję tylko od google
   (od miejsca w którym się znajdujemy, od wersji przeglądarki, od Google DataCenter, od godziny minuty a nawet sekundy w której sprawdzamy)

   Polecam serwis webpozycja.pl – dajemy dowód na to, że pozycja jest dobrze sczytana.

   pozdrawiam

 5. Serdecznie zapraszam do korzystania z naszego serwisu.
  Najważniejsze możliwości dostępne są na stronie:
  http://webpozycja.pl/info.html

  m.in. na koncie Darmowym:
  – nieograniczona liczba domen
  – 500 fraz na pojedynczą domenę!!!
  JAKO JEDYNI MAMY DOSTĘPNĄ FUNKCJONALNOŚĆ: “Obserwowanie kompletnych wyników wyszukiwania w Google (TOP10 i TOP100) z każdego dostępnego dnia na danym koncie” – jest to dowód na to, że pozycja jest dobrze sczytana

 6. Ja ostatnio testuje jakieś nowe rozwiązanie http://www.googlestat.pl/. Dopiero jestem tam trzy dni, korzystam z bezpłatnej wersji, ale narazie w porównaniu z innymi monitoringami pozycji – ten spisuje się podobnie jak te dotychczasowe.

Leave a Comment