Webpozycja – jak sprawdzić pozycję w Google?

Wiele osób chciałoby w automatyczny sposób sprawdzać swoje pozycje w popularnych wyszukiwarkach, takich jak Google. Pisałem o bardzo ciekawym rozwiązaniu jakiś czas temu – Monitoring pozycji. Tym razem chciałbym zaprezentować kolejny, który pomoże Ci być na bieżąco z pozycjami, jakie zajmujesz w wyszukiwarkach.

Serwis pozwala szczegółowo śledzić wybrane przez nas frazy kluczowe. Narzędzie możemy wykorzystywać zarówno dla swoich potrzeb jak i potrzeb naszych klientów, jeśli zajmujemy się pozycjonowaniem. Serwis umożliwia ciekawe opcje i w dodatku jest darmowy.

Narzędzie znajdziesz pod adresem www.webpozycja.pl.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

14 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Całkiem interesujące narzędzie. Już się zarejestrowałem, zobaczymy jak będzie sprawdzać się w praktyce.

  • Kyakom, z pewnością przydałoby się więcej funkcjonalności. Pamiętaj jednak, że rozwijanie takiego serwisu i utrzymanie go trochę kosztuje. Nie wiem jaki jest plan biznesowy serwisu Webpozycja, ale podejrzewam że jak pozyskają więcej ludzi, to wkrótce wprowadzą opłaty za korzystanie z niego.

 • Tak, dokładnie – to jest tylko dodatkowa funkcjonalność. Jeśli masz firmę pozycjonerską czy pozycjonujesz klientów, to w umowach mogą być określone stawki za określone pozycje. Narzędzie dodatkowo pomaga Ci wyliczyć ile powinni Ci zapłacić klienci.

 • Ja bym tam dodał jeszcze dużo innych przydatnych funkcji, np. konkurencyjność dla danej frazy w google (tzn, ile jest wyświetleń danej frazy) niejedna fraza jest wyświetlana w milionach wyników i wypozycjonowanie danej frazy jest bardziej kosztowne niż fraza z wynikiem kilku tysięcznym. Mam nadzieje że te narzędzie dopiero się rozwija i będą wprowadzane systematycznie dodatkowe funkcje.

 • Dlaczego większość programów/stron do pomiaru pozycji jest tak nie dokładna w porównaniu z ręcznym sprawdzaniem (bez logowania) ?

  • niekiedy rzeczywiście niektóre monitory pozycji podają błędne dane – ale często nie zależy to od systemu monitorującego pozycję tylko od google
   (od miejsca w którym się znajdujemy, od wersji przeglądarki, od Google DataCenter, od godziny minuty a nawet sekundy w której sprawdzamy)

   Polecam serwis webpozycja.pl – dajemy dowód na to, że pozycja jest dobrze sczytana.

   pozdrawiam

 • Serdecznie zapraszam do korzystania z naszego serwisu.
  Najważniejsze możliwości dostępne są na stronie:
  http://webpozycja.pl/info.html

  m.in. na koncie Darmowym:
  – nieograniczona liczba domen
  – 500 fraz na pojedynczą domenę!!!
  JAKO JEDYNI MAMY DOSTĘPNĄ FUNKCJONALNOŚĆ: „Obserwowanie kompletnych wyników wyszukiwania w Google (TOP10 i TOP100) z każdego dostępnego dnia na danym koncie” – jest to dowód na to, że pozycja jest dobrze sczytana

 • Ja ostatnio testuje jakieś nowe rozwiązanie http://www.googlestat.pl/. Dopiero jestem tam trzy dni, korzystam z bezpłatnej wersji, ale narazie w porównaniu z innymi monitoringami pozycji – ten spisuje się podobnie jak te dotychczasowe.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.