Szeroki zasięg – pomożesz tysiącom ludzi (zalety pisania książek)

Każdy człowiek na świecie ma do dyspozycji określoną ilość czasu. Cokolwiek byś robił, masz tylko 24 godziny na dobę. Choćbyś dwoił się i troił, nie przeskoczysz tej bariery. Oczywiście możesz delegować swoje zadania innym ludziom. Musisz jednak za ich czas jakoś zapłacić lub dać im coś w zamian.

Można powiedzieć, że wtedy teoretycznie wydłużasz czas, ponieważ przez jedną dobę z pomocą współpracowników możesz zrobić znacznie więcej niż w pojedynkę. Może wyda Ci się to dziwne, ale książka jest takim Twoim darmowym pracownikiem, dla którego czas nie istnieje. Jak to możliwe?

Załóżmy, że zajmujesz się szkoleniem ludzi w zakresie biznesu. Organizując szkolenie możesz przyjąć określoną liczbę osób. Ogranicza Cię w tym momencie wielkość sali, na której prowadzisz szkolenie. Powiedzmy, że w ciągu dnia możesz przeszkolić maksymalnie 50 osób, ponieważ tylko tyle jest miejsc na sali.

Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy udzielasz prywatnych konsultacji. Wtedy szkolisz na przykład tylko jedną osobę przez cały dzień. Swoją wiedzę możesz przekazać tylko jednej osobie. Przez szkolenia i prywatne konsultacje jesteś w stanie pomóc określonej liczbie osób. Przez książki możesz pomagać setkom, tysiącom, a nawet milionom osób jednocześnie. Różne osoby w wielu zakątkach świata mogą czytać Twoją książkę bez względu na to, co Ty robisz w danym momencie. Możesz akurat spać, robić sobie śniadanie lub wypoczywać w nadmorskim kurorcie. Twoi czytelnicy po prostu nie muszą angażować Twojego czasu. Książka to taki darmowy pracownik, który będzie za Ciebie pracował przez 24 godziny na dobę.

==> Jak napisać książkę? <==