Recenzja filmu „The Secret”

Film „The Secret” jest filmem dość kontrowersyjnym. Ma on wielu zagorzałych fanów jak i wielu przeciwników. Tych pierwszych jest jednak chyba zdecydowanie więcej. Ja również zaliczam się do tej pierwszej grupy. Film „The Secret” jest świetnym dziełem, który powinien obejrzeć każdy.The Secret

Głównym tematem filmu jest prawo przyciągania. Mówi ono o tym, że każdy jest w stanie przyciągnąć do swojego życia wszystko, czego tylko zapragnie. Joe Vitale (osoba występująca w filmie) mówi, że świat jest jak katalog, w którym możesz wybrać wszystko, czego pragniesz. Przeglądasz ten katalog i wybierasz: „Chciałbym to przeżyć, chciałbym mieć ten produkt, żyć z taką osobą… Ty po prostu robisz zamówienie u wszechświata”. Słuchając tych słów, w głowie rodzi się pytanie. Skoro to takie proste, to dlaczego każdy nie jest bogaty i szczęśliwy?

Właśnie tego typu stwierdzenia w filmie „The Secret” są kontrowersyjne. Film jest generalnie o pozytywnym myśleniu i o tym, czego człowiek może dzięki temu dokonać. Ja bym w skrócie opisał to tak:

Do każdego człowieka codziennie dociera mnóstwo bodźców zewnętrznych (informacji). To, jak filtrujesz przychodzące do Ciebie informacje zależy przede wszystkim od Ciebie i ma to olbrzymie znaczenie dla Twojego życia. Każdy człowiek ma swoją własną wizję świata i to od niego samego zależy jak ten świat będzie postrzegał. Spośród tego całego mętliku informacyjnego możesz dostrzegać rzeczy pozytywne, które będą pozytywnie na Ciebie wpływać.

Każdy człowiek poprzez myślenie kreuje swoją własną przyszłość.  To o czym myślisz i jak myślisz sprawia, że dziś jesteś takim, a nie innym człowiekiem. Myśl ma moc sprawczą!

Bardzo uzasadnionym wydaje się tutaj zacytowanie fragmentu z „Alchemika” Paulo Coelcho: „Jeżeli czegoś bardzo pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie abyś mógł to spełnić„.

To zdanie świetnie pasuje do filmu „The Secret”. Polecam film każdemu, kto chce być odpowiedzialny za swoją teraźniejszość i przyszłość. Dla mnie film, mimo pewnych na pozór oczywistych prawd, jest genialny. Świetnie motywuje i pozwala uwierzyć we własne siły.

Arkadiusz Podlaski

Zobacz trailer filmu The Secret:

Moja ocena: 10/10. Film genialny, oglądałem kilkanaście razy. Polecam każdemu bez względu na wiek i płeć.

8 Comments

  1. kosmici o tym wiedza i ten stan prawa przyciagania wykorzystuja przykladem moze byc kontrola nad czlowiekiem lub telepatyczna rozmowa

  2. Czy film ma coś wspólnego z książką o tym samym tytule? Książka jest zbiorem cytatów i aforyzmów i na nieszczęscie dostałam ją w prezencie. To jedna z najgorszych ksiązek jaką miałam w ręce, może chociaż film jest lepszy 🙂

  3. Film o pozytywnym mysleniu i zarażaniu pozytywnymi wibracjami innych. Film ma jedną wadę – powinien się zakończyć po max 2 minutach, gdyby tak było pozyztywnie bym go ocenił. Niestety obejżałem więcej i stwierdzam iż aktorzy zaczerpinięci z TV Matket a film sponsorowany pewnie przez MANGO TV. Czy na końcu filmu reklamują CD z tym filmem?
    Polecilbym ten film dla film szkolących przyszłych handlowców aby czas z ochotą i pozytywnym nastawieniem wykonywali swe obowiązki a czas wolny od pracy spędzali w pracy z uśmiechem na twarzy:) Tym tak pozytywnym nastawieniem pozdrawiam wszystkich oglądających. (w owym filmie określenie pozytywnie używane ok 20 razy na 1 min) 🙂

  4. Szczerze – mogę przyznać, że ten film i książka całkowicie odmieniły moje życie. Można powiedzieć, że pozostawiły trwały ślad w moim życiu. Tak jak powiedział Michał – każdy powinien go obejrzeć.

  5. Ten film to przesada rzecz jasna, ale oglądając go z pewnym dystansem, można z niego wiele wyciągnąć. Czy ktoś z kiedyś z Waś słyszał o wielkich pesymistach osiągających wielkie rzeczy? Wątpię w to… Wiele zależy od nastawienia.

  6. Świetnie,że ludzie chcą robić coś w tym kierunku-czyli samorozwój i edukacja, ale niefajne jest to,że wierzą w new age. Proszę się przyjrzeć z bliska i dokładnie na kogo skierowany jest przekaz??? Inteligentni i wrazliwi duchowo od razu to wychwycą.
    Pozdrawiam i życzę samych pozytywów w życiu:)

Leave a Comment