Optymalizacja strony pod Google

Optymalizacja strony pod Google jest niezbędna, jeśli chcesz zdobywać wysokie pozycje w tej wyszukiwarce. O audycie SEO mówiłem już wielokrotnie – w tym artykule chciałbym odpowiedzieć na pytanie Jacka: czy wystarczy raz przeprowadzić audyt SEO na stronie? A może trzeba cyklicznie optymalizować stronę lub wykonywać jeszcze inne działania SEO?

Ile razy należy optymalizować stronę pod Google?

Jeśli strona nigdy nie była optymalizowana pod kątem SEO, przeprowadzenie audytu może wykazać wiele błędów i możliwości, z których właściciel strony do tej pory mógł sobie nie zdawać sprawy. To właśnie pierwszy audyt SEO pozwala na wprowadzenie największych zmian i podniesienie pozycji w Google. Czy wystarczy zrobić to tylko raz? Niestety nie.

Mówi się, że optymalizacja jest procesem ciągłym. A jeśli nie ciągłym to cyklicznym – powinna być regularnie powtarzana co pewien czas. Trzeba cały czas dostosowywać się pod nowe wytyczne wyszukiwarki Google. Takie podejście pozwala być na bieżąco z nowinkami Google, a co za tym idzie – będziesz zawsze o krok przed konkurencją.

Arkadiusz Podlaski

Ekspert marketingu internetowego, właściciel firmy szkoleniowej Yedu. Trener, certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.

Zobacz wszystkie artykuły

3 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *