Optymalizacja strony pod Google

Optymalizacja strony pod Google jest niezbędna, jeśli chcesz zdobywać wysokie pozycje w tej wyszukiwarce. O audycie SEO mówiłem już wielokrotnie – w tym artykule chciałbym odpowiedzieć na pytanie Jacka: czy wystarczy raz przeprowadzić audyt SEO na stronie? A może trzeba cyklicznie optymalizować stronę lub wykonywać jeszcze inne działania SEO?

Ile razy należy optymalizować stronę pod Google?

https://www.youtube.com/watch?v=Hp3Qh0ri4fo

Jeśli strona nigdy nie była optymalizowana pod kątem SEO, przeprowadzenie audytu może wykazać wiele błędów i możliwości, z których właściciel strony do tej pory mógł sobie nie zdawać sprawy. To właśnie pierwszy audyt SEO pozwala na wprowadzenie największych zmian i podniesienie pozycji w Google. Czy wystarczy zrobić to tylko raz? Niestety nie.

Mówi się, że optymalizacja jest procesem ciągłym. A jeśli nie ciągłym to cyklicznym – powinna być regularnie powtarzana co pewien czas. Trzeba cały czas dostosowywać się pod nowe wytyczne wyszukiwarki Google. Takie podejście pozwala być na bieżąco z nowinkami Google, a co za tym idzie – będziesz zawsze o krok przed konkurencją.