Nie mam czasu (jak napisać książkę)

Większość autorów zmaga się z tymi samymi problemami. Ponieważ problemy są dość uniwersalne, postaram się je wszystkie rozwiązać. Dzięki temu Ty również pozbędziesz się wszelkich oporów, jeśli w ogóle takowe posiadasz.

Potencjalni autorzy bardzo często mają dobre wymówki. Pomimo że chcą napisać książkę, to w ich podświadomości pojawia się dialog wewnętrzny typu: „nie napiszę książki, bo…”. I tutaj możemy wymienić cały szereg powodów, dla który napisanie własnej książki jest „bee”. A to że nie mam czasu, nie mam wiedzy, nie mam znanego nazwiska… Te wszystkie stwierdzenia to tylko wymówki. Udowodnię Ci, że masz czas, masz wiedzę i że nie potrzebujesz znanego nazwiska, aby napisać własną publikację.

Odpowiedz szczerze na pytanie, co Cię jeszcze powstrzymuje przed napisaniem własnej książki? Założę się, że w tym rozdziale wspomnę przynajmniej raz o Twoim problemie. Skończ z tym raz na zawsze i napisz wreszcie swoją książkę, która odniesie prawdziwy sukces.

Jak napisać książkę? (nie mam czasu)

https://www.youtube.com/watch?v=tykKUgeonbg

Brak czasu – problem znany od wieków. Ludzie od zarania dziejów próbują wydłużyć czas. Niestety nie pokonamy pewnej prostej zasady, mianowicie takiej, że doba ma 24 godziny. Stąd też jedna z najpopularniejszych wymówek jakie często słyszę to: NIE MAM CZASU. Ta uniwersalna wymówka jest idealna by nie robić czegokolwiek. Jeśli nie mamy się jak wykręcić, to najlepiej stwierdzić, że nie ma się czasu. Czas to takie ulotne stwierdzenie, że nikt nie będzie miał nam za złe, że czegoś nie zrobiliśmy. A tak naprawdę wykorzystanie Twojego czasu zależy od Twoich priorytetów. Po prostu przedkładasz inne czynności nad drugie. Jeśli napisanie książki jest dla Ciebie ważne, to uwierz mi, że znajdziesz czas na jej napisanie.

Od razu powiem Ci jak ja pisałem niektóre swoje książki. Swego czasu jeżdżąc codziennie tramwajem do pracy, pisałem treść mojej książki na telefonie komórkowym z klawiaturą qwerty. Wsiadając do tramwaju po prostu szukałem wolnego miejsca, gdzie mogę sobie usiąść. Wyciągałem swój niewielki telefon ze swojej kieszeni i zaczynałem pisać. Nie chciałem, aby czas który spędzam w tramwaju był dla mnie zupełnie zmarnowany.

W obecnej chwili wykorzystuję swoje wolne chwile właśnie na pisanie. Czasami to jest jakiś impuls. Sprzątam na przykład swoje mieszkanie, po czym niespodziewanie nachodzi mnie jakaś ciekawa idea i wtedy odpalam laptopa i po prostu piszę. Napisałem już wiele książek i wiele z nich napisałem nie mając czasu „na cokolwiek”. Uwierz mi, że możesz wykorzystać swój czas lepiej niż robisz to teraz. Zrezygnuj z nudnego serialu, oglądania wiadomości lub czegoś, na co tracisz bezproduktywnie czas.

Istnieje powszechne mniemanie, że napisanie książki zajmuje dużo czasu. Nie musi to być prawda. Owszem, trzeba poświęcić trochę czasu i dać coś z siebie. Wystarczy jednak, że poświęcisz pół godziny dziennie, powiedzmy przez dwa miesiące. Napiszesz jeden artykuł dziennie i przez dwa miesiące masz gotową książkę. Będziesz miał wtedy 60 artykułów, z których spokojnie możesz stworzyć książkę.

Dwa najczęstsze problemy, jakie pojawiają się w związku z czasem to:

1) Odkładanie na później. Ludzie nie lubią z reguły się przemęczać. Wolą zrobić mniej niż więcej. W myśl zasady: „co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze – będziesz miał dwa dni wolnego”. To nie jest dobre działanie. Postaraj się działać produktywnie tu i teraz, w myśl zasady: „Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj”.

2) Brak dobrej organizacji czasu i trybu pracy. Ja pisałem swoje książki w przeróżnych, dziwnych miejscach. W tramwaju, na balkonie, na ławce w parku oraz wielu innych miejscach. Potrafiłem sobie jakoś zorganizować czas, mimo iż byłem bardzo zajęty. Znajdź w swoim rytmie dnia odpowiednie chwile, aby napisać przynajmniej mały fragment swojej książki. Krok po kroku, a na pewno się uda. Tylko od Ciebie zależy jak zorganizujesz sobie czas i jak go wykorzystasz.

==> SZKOLENIE: Jak napisać książkę?

==> EBOOK: Jak napisać książkę?