Nie lubię długo czekać na efekty (jak napisać książkę)

Nie ulega wątpliwości, że cały proces pisania i wydania książki trochę jednak trwa.

Niektórzy nie lubią długo czekać na efekty swoich prac i szybko się zniechęcają. Jeśli jesteś „w gorącej wodzie kąpany” to zastanów się czy pisanie jest dla Ciebie.

Pisanie książki to pewien proces. Można powiedzieć, że napisanie książki w jeden dzień będzie raczej niemożliwe. Zwykle ten proces trwa trochę dłużej niż tydzień. Jeśli jesteś odpowiednio zmobilizowany i masz trochę czasu to spokojnie napiszesz książkę w miesiąc.

Ja swoją pierwszą książkę pisałem kilka miesięcy. Wykorzystałem wolne od studiów i w około trzy miesiące udało mi się zakończyć ten projekt.

Do tego dochodzi proces wydawniczy, który trwa drugie tyle. Z reguły wydawnictwa zaznaczają, że od chwili oddania dzieła do wydawnictwa, mają pół roku (6 miesięcy) na wprowadzenie do sprzedaży.

Jeśli masz swój system sprzedażowy możesz oczywiście wprowadzić książkę na rynek tego samego dnia, w którym ją skończyłeś pisać. Wiadomo, że na własną rękę wyjdzie to znacznie szybciej. Musisz pamiętać jednak, że trzeba zrobić korektę, przygotować okładkę itd. Jeśli nie robisz tego sam i zlecasz to innym osobom, to również będziesz musiał odczekać kilka dni.

==> Jak napisać książkę? <==

3 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • jak można napisać ksiązkę w tydzien ja się pytam? Nawet 3 miesiące to niezbyt długo… Mówimy tutaj o 4 stronnych opowiadaniach czy o porządnych powieściach? Przepraszam bardzo ale ten kto pisał ten artykuł nie jest zbyt obeznany w temacie

 • Janku, jestem autorem tego artykułu oraz kilkunastu publikacji. Mam doświadczenie w tej branży. Z reguły piszę książki w kilka miesięcy (piszę „po godzinach”). Gdybym siadł do książki i poświęcił bity tydzień, to spokojnie mógłbym ją napisać od A do Z. Nie mówię, że jest to łatwe, ale przy metodach o których piszę na http://www.ksiazka.podlaski.net oraz odrobinie chęci jest to jak najbardziej możliwe.

  Dodam, że specjalizuję się w poradnikach (z reguły max 300 stron). Nigdy nie pisałem powieści, choć moim zdaniem powieść można napisać również w miarę szybko. Wystarczy wymyślić dobry plan (konspekt), potem stworzyć opowieść poprzez opowiadanie (ustnie) i nagrywanie wszystkiego na dyktafon. Potem oddelegować lub samemu przepisać na papier. Korekta i książka skończona – dobry plan to połowa sukcesu, jak nie więcej 🙂

 • Jeżeli autor ma – jak piszesz Arku – dobry plan i przede wszystkim wiedzę do jego realizacji, to ten tydzień może być realny, ale … Tydzień raczej na samo pisanie już z gotowym konspektem w ręce ( na stole). Potem jeszcze kilka dni na korektę i poprawki. Bliżej dwóch tygodni by się to zamknęło.
  Kwestia jeszcze jak długi byłby ten poradnik. Na około 150 stron da radę i w ten rzeczony tydzień, ale te Twoje 300 str. to juz nie przelewki.
  Tak czy siak nawet 2 tygodnie, to co to jest? Niechby miesiąc zajęło…
  Książka to jest coś. Więc tydzień w tę, czy w tę nie gra specjalnej roli.
  Ja swoja książkę ( wspólnie z bratem) pisaliśmy kilka miesięcy, ale łącznie z gromadzeniem i analizą materiałów.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.