Nie lubię długo czekać na efekty (jak napisać książkę)

Nie ulega wątpliwości, że cały proces pisania i wydania książki trochę jednak trwa.

Niektórzy nie lubią długo czekać na efekty swoich prac i szybko się zniechęcają. Jeśli jesteś „w gorącej wodzie kąpany” to zastanów się czy pisanie jest dla Ciebie.

Pisanie książki to pewien proces. Można powiedzieć, że napisanie książki w jeden dzień będzie raczej niemożliwe. Zwykle ten proces trwa trochę dłużej niż tydzień. Jeśli jesteś odpowiednio zmobilizowany i masz trochę czasu to spokojnie napiszesz książkę w miesiąc.

Ja swoją pierwszą książkę pisałem kilka miesięcy. Wykorzystałem wolne od studiów i w około trzy miesiące udało mi się zakończyć ten projekt.

Do tego dochodzi proces wydawniczy, który trwa drugie tyle. Z reguły wydawnictwa zaznaczają, że od chwili oddania dzieła do wydawnictwa, mają pół roku (6 miesięcy) na wprowadzenie do sprzedaży.

Jeśli masz swój system sprzedażowy możesz oczywiście wprowadzić książkę na rynek tego samego dnia, w którym ją skończyłeś pisać. Wiadomo, że na własną rękę wyjdzie to znacznie szybciej. Musisz pamiętać jednak, że trzeba zrobić korektę, przygotować okładkę itd. Jeśli nie robisz tego sam i zlecasz to innym osobom, to również będziesz musiał odczekać kilka dni.

==> Jak napisać książkę? <==