Nie jestem znany i nie mam tytułu naukowego (jak napisać książkę)

„Nie jestem znany”, „nie mam znanego nazwiska” to kolejne mantry powtarzane przez potencjalnych autorów. Sam fakt, że ktoś mam znane nazwisko nie czyni z niego dobrego pisarza. Czyni za to sposób pisania i wiedza, którą przekazujesz. Nie potrzeba mieć znanego nazwiska żeby dobrze sprzedać książkę. Owszem, znane nazwisko pomaga w sprzedaży, ale to nie znaczy że mniej znani autorzy powinni zaprzestać pisania.

Jeśli książkę napisałby prezydent Polski pewnie więcej osób by ją kupiło. Ale nie zniechęcaj się, bo to właśnie książka sprawi, że będziesz bardziej znany. Każda kolejna książka będzie zapoznawała czytelników z Twoją osobą. Im bardziej dasz się poznać czytelnikom, tym chętniej będą kupować Twoje kolejne książki. Tak więc brak znanego nazwiska to nie jest żadna przeszkoda. Gdy ja zaczynałem pisać, też mnie nikt nie znał. Dzisiaj natomiast dostaję od czytelników listy z podziękowaniami. To miłe, gdy jest odzew od czytelników, że praca którą wykonuje przynosi pożytek i realne rezultaty.

Dlatego nawet jeśli jesteś na początku drogi, to pamiętaj, że znane nazwisko to jest tylko jeden z elementów sukcesu. Swoją pisarską karierę możesz spokojnie zaczynać, nawet jeśli znają Cię tylko ludzie z Twojego najbliższego otoczenia.

Nie mam tytułu naukowego

Być może wydaje Ci się, że jest wielu mądrzejszych od Ciebie ludzi, którzy mogli by napisać książkę. Może książki powinny pisać osoby z wyższym wykształceniem, którzy mają tytuł naukowy? Nic z tych rzeczy. W czym profesor uniwersytetu jest lepszy od Ciebie? Chyba tylko tym, że aby być doktorem wymagane jest wydanie własnej publikacji. Mają taki przymus, więc piszą. Ty również możesz pisać, jeśli tylko będziesz tego chciał.

Przy pisaniu książek nikt nie będzie Cię pytał o tytuł naukowy. Najważniejsza jest jakość książki i późniejszy marketing. Jeśli jesteś w stanie napisać wartościową publikację to możesz być pewien, że żaden wydawca Ci nie odmówi wydania Twojej książki. Dla wydawnictw to są żywe pieniądze, więc chętnie wezmą pod swoje skrzydła książkę, która swoją jakością będzie świadczyła nie tylko o autorze ale także o wydawnictwie.

==> SZKOLENIE: Jak napisać książkę?

==> EBOOK: Jak napisać książkę?

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.