Narzędzie do analizy SEO – SemStorm – Opinie, Testy, Recenzja

Zapraszam do kolejnych testów narzędzi marketingowych. Dzisiaj przedstawiam recenzję narzędzia do analizy SEO – SemStorm, dostępnego pod adresem semstorm.com. Na wstępie zaznaczę, że testy dotyczą poprzedniej wersji panelu. W między czasie SemStorm znacząco się zmienił, dlatego już wkrótce opublikuję kolejne testy nowego panelu.

SemStorm jest narzędziem do analizy SEO i gdybym miał wskazać jakąś alternatywę – wskazałbym Searchmetrics. Są to dwa mocno rozbudowane, podobne do siebie softy. Przewagą SemStorma jest to, że jest on typowo polskim oprogramowaniem. Dlatego też sprawdza się dużo lepiej, jeśli chodzi o polski rynek i pracę na frazach typowo polskich. SemStorm posiada w swojej bazie więcej danych niż konkurencyjne, zagraniczne alternatywy.

https://www.youtube.com/watch?v=h5_7fnUK3pY

Trzy główne funkcje SemStorma to:

  • monitoring pozycji – możliwość śledzenia pozycji fraz kluczowych;
  • analiza konkurencji – możliwość sprawdzania dowolnej domeny pod kątem kluczowych wskaźników SEO;
  • content marketing –  praca na frazach kluczowych, wyszukiwanie nowych fraz oraz wzmacnianie fraz z potencjałem.

Najlepsze narzędzie do analizy SEO?

SemStorm jest na pewno godnym uwagi narzędziem do analizy SEO. Warto podkreślić jego duże możliwości, które można świetnie wykorzystać do monitorowania pozycji w Google, pracy na wielu domenach, prowadzenia audytów SEO, wyszukiwania fraz kluczowych itp.

Jeśli chodzi o minusy: najbardziej irytujące było dla mnie oczekiwanie na załadowanie się raportów – trwało zbyt długo. Drugi minus dałbym interfejsowi narzędzia – jego obsługa była problematyczna. W panelu jest bardzo dużo funkcji, które mogłyby zostać bardziej intuicyjnie rozmieszczone. To jednak wada starej wersji panelu – już niedługo sprawdzę jak wygląda poprawiona wersja SemStorma.

A z jakich narzędzi do analizy SEO Ty korzystasz? Znasz narzędzie SemStorm? Jeśli tak – zapraszam do podzielenia się swoją opinią w komentarzu poniżej. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym odcinku!