Zapraszam do kolejnych testów narzędzi marketingowych. Dzisiaj przedstawiam recenzję narzędzia do analizy SEO – SemStorm, dostępnego pod adresem semstorm.com. Na wstępie zaznaczę, że testy dotyczą poprzedniej wersji panelu. W między czasie SemStorm znacząco się zmienił, dlatego już wkrótce opublikuję kolejne testy nowego panelu.
SemStorm jest narzędziem do analizy SEO i gdybym miał wskazać jakąś alternatywę – wskazałbym Searchmetrics. Są to dwa mocno rozbudowane, podobne do siebie softy. Przewagą SemStorma jest to, że jest on typowo polskim oprogramowaniem. Dlatego też sprawdza się dużo lepiej, jeśli chodzi o polski rynek i pracę na frazach typowo polskich. SemStorm posiada w swojej bazie więcej danych niż konkurencyjne, zagraniczne alternatywy.
https://www.youtube.com/watch?v=h5_7fnUK3pY
Trzy główne funkcje SemStorma to:
- monitoring pozycji – możliwość śledzenia pozycji fraz kluczowych;
- analiza konkurencji – możliwość sprawdzania dowolnej domeny pod kątem kluczowych wskaźników SEO;
- content marketing – praca na frazach kluczowych, wyszukiwanie nowych fraz oraz wzmacnianie fraz z potencjałem.
Najlepsze narzędzie do analizy SEO?
SemStorm jest na pewno godnym uwagi narzędziem do analizy SEO. Warto podkreślić jego duże możliwości, które można świetnie wykorzystać do monitorowania pozycji w Google, pracy na wielu domenach, prowadzenia audytów SEO, wyszukiwania fraz kluczowych itp.
Jeśli chodzi o minusy: najbardziej irytujące było dla mnie oczekiwanie na załadowanie się raportów – trwało zbyt długo. Drugi minus dałbym interfejsowi narzędzia – jego obsługa była problematyczna. W panelu jest bardzo dużo funkcji, które mogłyby zostać bardziej intuicyjnie rozmieszczone. To jednak wada starej wersji panelu – już niedługo sprawdzę jak wygląda poprawiona wersja SemStorma.
A z jakich narzędzi do analizy SEO Ty korzystasz? Znasz narzędzie SemStorm? Jeśli tak – zapraszam do podzielenia się swoją opinią w komentarzu poniżej. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym odcinku!
Skąd mogę pobiegać linki dofollow by były white hat SEO w 2017r?
Jeżeli jest jakaś możliwość rozkręcenia serwisu na sam początek, żeby tylko ruszyło to co zrobić?
Jak to mówią: content is king! Przede wszystkim warto pisać bardzo dobrą treść i liczyć na to, że inni będą do niej linkować. Oprócz tego założyć profile dla swojej strony w sieciach społecznościowych i tam umieszczać linki (każdą nową treść udostępniać). To takie podstawy podstaw. Sposobów jest znacznie więcej, ale to temat na dłuższy wpis…
Jestem nowicjuszem w sprawach pozycjonowania. Nie dawno zrobiłem kusy analitica, adwords, link building. Gorąco polecali ten program. Zamieszam go zakupić.
Pozdrawiam
Zastanawiam się nad zmianą zawodu i myślę o zawodzie pozycjoner. Chętnie będę zaglądała na blog żeby zapoznać się z tematyką i zdobyć cenne informacje oraz nieco wiedzy.