Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie

Ile zarabiają najlepsi piłkarze świata? Można by rzec: bardzo dużo! Właśnie trwa mundial w Brazylii, więc myślę że to dobry moment, aby podsumować zarobki piłkarzy. Skupimy się przede wszystkim na dwóch piłkarzach, którzy są w ścisłej czołówce jeśli chodzi o popularność i uwielbienie fanów.

Nie chcę za bardzo dyskutować kto i czy na pewno zarabia najwięcej. Pod lupę biorę zarobki dwóch wielkich gwiazd: Cristiano Ronaldo (Portugalia), Lionel Messi (Argentyna). Według większości źródeł są to najlepiej zarabiający piłkarze na świecie. Po szybkim przeszukaniu internetu wywnioskowałem, że zarobki obu piłkarzy są zbliżone. Zgodnie z nowym kontraktem – Cristiano Ronaldo zarabia 17 milionerów euro rocznie, natomiast Messi troszeczkę mniej.

Najlepiej zarabiający piłkarze (Ronaldo, Messi)

Kwota 17 milionów euro jest na tyle abstrakcyjna dla przeciętnego zajadacza chleba, że warto pokusić się o podzielenie jej na krótsze okresy. Kurs euro oscyluje wokół 4 zł, dlatego mnożymy 17 milionów x 4 zł, co daje nam 68 milionów złotych na rok. Dla krótszych okresów wygląda to następująco:

  • 68 milionów złotych na rok;
  • 186 tysięcy złotych na dzień;
  • 8 tysięcy złotych na godzinę;
  • 130 zł na minutę;
  • 2 zł na sekundę.

Weźmy pod uwagę fakt, że policzyliśmy tylko kontrakt piłkarski. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe i inne źródła zarabiania. W rzeczywistości dochody te mogą być nawet 2-5 krotnie większe.

No i co z tego? Ile ja mogę zarabiać?

Z tych informacji płynie jeden cenny wniosek. Najlepsi w swoim fachu zarabiają bardzo duże pieniądze. Bez względu na branżę, w której działają. Oczywiście skala pieniędzy jest różna w poszczególnych dziedzinach. Piłkarze zarabiają gigantyczne pieniądze, ponieważ jest to bardzo popularna dyscyplina na całym świecie. Kibice chcą oglądać mecze i przychodzić na trybuny. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe dla piłkarzy, które jeszcze bardziej zwiększają ich zarobki.

Tak czy inaczej, jeśli jesteś naprawdę dobry w tym co robisz – będziesz zarabiał duże pieniądze. Jeśli się przykładasz do swojej pracy, będziesz zarabiał więcej niż przeciętna w Twojej branży. Jeśli dostarczasz na rynek dużą wartość – zostaniesz odpowiednio wynagrodzony. Bądź najlepszy w tym co robisz, a rynek i Twoi klienci z pewnością to docenią!

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

3 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.