Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie

Ile zarabiają najlepsi piłkarze świata? Można by rzec: bardzo dużo! Właśnie trwa mundial w Brazylii, więc myślę że to dobry moment, aby podsumować zarobki piłkarzy. Skupimy się przede wszystkim na dwóch piłkarzach, którzy są w ścisłej czołówce jeśli chodzi o popularność i uwielbienie fanów.

Nie chcę za bardzo dyskutować kto i czy na pewno zarabia najwięcej. Pod lupę biorę zarobki dwóch wielkich gwiazd: Cristiano Ronaldo (Portugalia), Lionel Messi (Argentyna). Według większości źródeł są to najlepiej zarabiający piłkarze na świecie. Po szybkim przeszukaniu internetu wywnioskowałem, że zarobki obu piłkarzy są zbliżone. Zgodnie z nowym kontraktem – Cristiano Ronaldo zarabia 17 milionerów euro rocznie, natomiast Messi troszeczkę mniej.

Najlepiej zarabiający piłkarze (Ronaldo, Messi)

https://www.youtube.com/watch?v=ph5lJf8Y-rk

Kwota 17 milionów euro jest na tyle abstrakcyjna dla przeciętnego zajadacza chleba, że warto pokusić się o podzielenie jej na krótsze okresy. Kurs euro oscyluje wokół 4 zł, dlatego mnożymy 17 milionów x 4 zł, co daje nam 68 milionów złotych na rok. Dla krótszych okresów wygląda to następująco:

  • 68 milionów złotych na rok;
  • 186 tysięcy złotych na dzień;
  • 8 tysięcy złotych na godzinę;
  • 130 zł na minutę;
  • 2 zł na sekundę.

Weźmy pod uwagę fakt, że policzyliśmy tylko kontrakt piłkarski. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe i inne źródła zarabiania. W rzeczywistości dochody te mogą być nawet 2-5 krotnie większe.

No i co z tego? Ile ja mogę zarabiać?

Z tych informacji płynie jeden cenny wniosek. Najlepsi w swoim fachu zarabiają bardzo duże pieniądze. Bez względu na branżę, w której działają. Oczywiście skala pieniędzy jest różna w poszczególnych dziedzinach. Piłkarze zarabiają gigantyczne pieniądze, ponieważ jest to bardzo popularna dyscyplina na całym świecie. Kibice chcą oglądać mecze i przychodzić na trybuny. Do tego dochodzą kontrakty reklamowe dla piłkarzy, które jeszcze bardziej zwiększają ich zarobki.

Tak czy inaczej, jeśli jesteś naprawdę dobry w tym co robisz – będziesz zarabiał duże pieniądze. Jeśli się przykładasz do swojej pracy, będziesz zarabiał więcej niż przeciętna w Twojej branży. Jeśli dostarczasz na rynek dużą wartość – zostaniesz odpowiednio wynagrodzony. Bądź najlepszy w tym co robisz, a rynek i Twoi klienci z pewnością to docenią!