Monitoring Pozycji SeoStation – recenzja nowej wersji

W ubiegłym roku przygotowałem recenzję narzędzia do monitoringu pozycji SeoStation (zobacz poprzedni test SeoStation). W między czasie twórcy tego narzędzia wprowadzili sporo modyfikacji, dlatego postanowiłem po raz kolejny zrecenzować dla Ciebie nową wersję tej aplikacji.

https://www.youtube.com/watch?v=XXuAx_1wmXY

Monitoring Pozycji SeoStation – cennik

Zacznijmy od cennika, bo ta informacja jest dla wielu jedną z kluczowych informacji. W nowej wersji SeoStation zrezygnowano z opcji darmowej, gdzie można było śledzić zupełnie bezpłatnie jedną domenę i trzy frazy kluczowe. Zamiast tego otrzymujemy 14-dniowy okres próbny, gdzie w całości możemy przetestować narzędzie i dopiero potem podjąć decyzję, czy chcemy dalej pracować na tym konkretnym monitoringu. Pozostałe opłaty miesięczne się nie zmieniły i wynoszą kolejno:

  • Pakiet Webmaster – 27 zł na miesiąc;
  • Pakiet Specialist – 47 zł na miesiąc;
  • Pakiet Pro – 97 zł na miesiąc;
  • Pakiet Enterprise – 127 zł na miesiąc.

Zmiany w SeoStation

Z istotnych nowości warto zaznaczyć wprowadzenie aplikacji mobilnej (na razie tylko na iPhone). Wkrótce ma się jednak pojawić również wersja na Androida. Aplikacja mobilna dla tego typu narzędzia może okazać się bardzo przydatna, ponieważ szybko możemy podejrzeć czy coś złego dzieje się z naszą witryną np. w przypadku aktualizacji algorytmu Google.

SeoStation zmienił się również wizualnie, począwszy od logo po cały panel, w którym możemy przeglądać pozycje naszych stron internetowych. Pełen zakres zmian zobaczysz na video, gdzie dokładnie pokazuję wszystkie funkcjonalności.

Monitoring Pozycji SeoStation – podsumowanie

System do monitoringu pozycji SeoStation nie jest jedynym tego typu narzędziem na rynku, aczkolwiek na pewno jednym z ciekawszych. W ostatnim czasie recenzowałem również systemy: Webpozycja lub chociażby SemStorm, które również umożliwiają monitorowanie pozycji w Google. Prawdopodobnie wkrótce wezmę pod lupę kolejne konkurencyjne softy, tak abyś mógł je sobie szybko porównać i wybrać najlepszy dla Twojego biznesu.