Monitoring Pozycji – ciekawe narzędzie do sprawdzania pozycji w wyszukiwarkach

Dzisiaj chciałbym przedstawić ciekawe narzędzie do sprawdzania pozycji w wyszukiwarkach na najważniejsze dla nas frazy kluczowe. Jak wiadomo monitoring najważniejszych fraz jest czasochłonny. Wiele osób buduje różnego rodzaju tabelki w których sprawdzają oni co kilka dni wszystkie pozycjonowane frazy. Jak w wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie automatu, który zrobiłby to wszystko za nas.

Narzędzie, które chcę Ci pokazać to Monitoring Pozycji, który znajdziesz pod adresem MonitoringPozycji.pl. Miałem okazję być jednym z pierwszych testerów tego narzędzia i muszę przyznać, że zapowiada się znakomicie.

Narzędzie Monitoring Pozycji automatycznie buduje nam wykres dla każdej frazy, którą dodamy do projektu. Poniżej podaję przykład dla mojego bloga, dla frazy „marketing internetowy”. Widać jak na dłoni, że mój blog z każdym dniem wspina się po kolejnych szczeblach. W ten sposób możemy bardzo szybko sprawdzić pozycję danej frazy w poszczególnych dniach oraz sprawdzić jak zmienia się pozycja tej frazy na przestrzeni określonego czasu.

W panelu są dostępne również podstawowe dane statystyczne, które informują nas ile mamy fraz w danym projekcie, ile mamy wzrostów lub spadków, ile fraz znajduje się w pierwszej dziesiątce, a także kilka innych przydatnych informacji.

Mamy też tabelkę w której wyliczana jest średnia dla wszystkich fraz. Możemy też zobaczyć o ile pozycji skoczyła od ostatniego razu dana fraza.

Usługa jest darmowa tylko dla pięciu fraz. Jeśli chcemy śledzić kilka witryn (projektów) oraz więcej fraz, możemy zdecydować się na płatną opcję. Poniżej zamieszczam cennik dla poszczególnych pakietów.

Większe pakiety cenowe:

Podsumowanie

Na rynku jest już dostępnych kilka tego typu narzędzi, które pozwalają śledzić pozycjonowane frazy. Monitoring Pozycji jednak wyrasta na bardzo kompletne narzędzie, które wzbogacone jest o niezwykle ciekawe funkcje. Myślę, że wielu pozycjonerów będzie chciało zaoszczędzić sobie czas i skorzysta z tego automatu, który wg moich testów – sprawuje się znakomicie. Tym bardziej jeśli pozycjonujemy inne firmy – możemy jak na dłoni przedstawić klientowi progres pozycjonowanej strony. Wykres świetnie obrazuje jak strona dzień po dniu pnie się na pierwsze miejsce w wyszukiwarkach.

Arkadiusz Podlaski

Pasjonat marketingu internetowego. Trener, certyfikowany specjalista Google, autor książek "Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach", "Marketing społecznościowy". Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.

Zobacz wszystkie posty

4 komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Arkadiusz Podlaski

Pasjonat marketingu internetowego. Trener, certyfikowany specjalista Google, autor książek "Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach", "Marketing społecznościowy". Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.