Masz reklamę do moderacji – pierwszy zarobek z siecią reklamową Adtaily

8 stycznia zarejestrowałem się do sieci reklamowej Adtaily. Na pierwszy zarobek musiałem poczekać niespełna miesiąc (dokładnie 24 dni). Choć muszę przyznać, że widgety ustawiłem na swoich stronach trochę później, więc ten czas oczekiwania był trochę krótszy. Wszystko na razie odbywa się w ramach testów. Obecnie w sieci uczestniczą cztery moje serwisy i zobowiązałem się, że przetestuję tę platformę zarówno pod względem reklamodawcy jak i wydawcy. Gdy umieściłem pierwszy wpis na temat sieci Adtaily, dostałem pierwszy komentarz:

To jest syf! Najgorszy PP w jakim uczestniczylem. Zobaczysz sam, ze nic nie zarobisz, nawet zlamanego grosza. Robicie tylko darmowa reklame linkom Adtaily! Zal mi tych wszystkich naiwniakow. Zarobia tylko ci najbardziej znani wydawcy, reszta Zerooo.

O tym, że na Adtaily można zarobić, przekonałem się dzisiaj. Wiedziałem oczywiście dużo wcześniej z przypadków moich kolegów, teraz jednak przekonałem się o tym na własnej skórze. Jeden z czytelników mojego bloga dość ostro skrytykował Adtaily i jednocześnie przepowiedział mi, że nie zarobię nawet złamanego grosza. Okazało się, że się pomylił, ponieważ dzisiaj dostałem takiego oto maila:

Mamy dobrą wiadomość! Ktoś chce kupić reklamę w Twoim serwisie. Zaloguj się do Adtaily i zaakceptuj, lub odrzuć reklamę.

Na pierwszej reklamie zarobiłem 90 groszy. Nie dużo, ale cieszy na dobry początek 🙂 Poza tym ceny moich reklam mam ustawione na bardzo niskim poziomie. Tak jak pisałem, na razie testuję Adtaily i ceny mam stosunkowo niskie, aby nabrać trochę doświadczenia z reklamodawcami. Sprawdzam też co skutkuje, a co nie podczas oferowania reklamy potencjalnym reklamodawcom.

PS Wkrótce po pierwszym zgłoszeniu, otrzymałem kolejne i w tej chwili emitowane są już dwie reklamy na jednym z moich serwisów. Może wkrótce pojawią się kolejne 🙂