Jak szybko zainstalować lub zaktualizować wtyczkę w WordPressie?

Nie wiem jak długo korzystasz z WordPressa, ale ja pamiętam że kiedyś każde dodanie wtyczki lub jej aktualizacja trwało trochę czasu. Trzeba było najpierw znaleźć odpowiednią wtyczkę, ściągnąć ją na dysk, zalogować się na konto FTP, wejść w odpowiedni folder, przegrać i dopiero potem aktywować ją w panelu admina. Teraz jest to znacznie prostsze. W najnowszej wersji WordPressa dostajemy bardzo szybko informację o tym, że pojawiła się aktualizacja konkretnej wtyczki. Wystarczy kliknąć w jeden link „uruchom automatyczną aktualizację” i po chwili możemy się cieszyć z nowego oprogramowania.

Podobny manewr możemy robić z nowymi wtyczkami. Wystarczy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki wbudowanej w panel administracyjny WordPress i tam odnaleźć swoją wtyczkę. Potem tylko jedno kliknięcie i już możemy się cieszyć z nowej wtyczki. Żadnego ściągania na dysk, kopiowania, przerzucania na FTP – wszystko to robi się w pełni automatycznie. Oczywiście katalogi powinny mieć nadane odpowiednie prawa, aby mogło to się odbywać w pełni automatycznie.

Z każdymi nowymi wersjami WordPressa tej automatyzacji przybywa. WordPress jest świetnym narzędziem do zarządzania treścią. Co prawda trochę zasobożernym, ale nie ulega wątpliwości, że jest to obecnie jeden z najlepszych i zarazem najpopularniejszych systemów zarządzania treścią.

1 Comment

  1. Już nawet nie pamiętam przy której wersji pojawiła się automatyzacja wtyczek ale teraz ich instalowanie dzięki temu jest faktycznie o wiele łatwiejsze.

Leave a Comment