Jak szybko i łatwo zbudować zaplecze SEO? Wywiad z Piotrem Kielskim

21 czerwca 2011 roku przeprowadziłem wywiad z Piotrem Kielskim, który zdradził tajemnice tworzenia stron zapleczowych za pomocą Microsite Managera. Jest to skrypt o którym wspominałem już jakiś czas temu. Obecnie Microsite Manager przechodzi przez moje testy. Wkrótce nagram specjalne video, w którym opowiem jak korzystać z tego narzędzia i komu może się ono przydać.

Tymczasem zapraszam do przesłuchania wywiadu, który został przeprowadzony w ramach jednego z odcinków kursu Sekrety Pozycjonowania. Zachęcam też do komentowania i sugestii, z kim miałbym przeprowadzić kolejny wywiad i na jaki temat.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

18 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Jakoś nie jestem przekonany do tego skryptu. Czy na każdej stronie wyświetlają się reklamy do skrypty.pro w rogu i ten banner? Cena 597 zł nie jest małą ceną, którą jeszcze trzeba wspomagać linkowaniem…

  • Wojtek, też na początku sceptycznie byłem nastawiony do skryptu. Z każdym dniem zaczynam się jednak do niego przekonywać 😉

   PS. Nie wyświetlają się żadne reklamy skrypty.pro. Możesz za to łatwo umieścić swoje reklamy na stworzonych stronach.

 • @Wojtek ” Czy na każdej stronie wyświetlają się reklamy do skrypty.pro w rogu i ten banner?”

  Oczywiście, że nic się nie wyświetla, skrypt do nas w żaden sposób nie kieruje, w kodzie ministron nie ma żadnych wspólnych części, przez które google mogłoby powiązać ministronę ze Skrypty.pro czy ministrony między sobą.

  Skrypt nie jest dla każdego, skrypt według mnie opłaca się dopiero gdy chcemy postawić co najmniej kilkadziesiąt ministron.

  Niestety aby stawiać masowo strony i nie martwić się ich obsługą później, należy włożyć trochę pieniędzy, oprogramowania do zarządzania stronami i automaty do linkowania ich to podstawa. Jeśli ktoś zamierza zarabiać na www to musi się opłaci, jeśli się tylko w to bawi to nie.

  • Myślę, że cena jest odpowiednia. Skrypt jest raczej dla osób, które pozycjonują więcej serwisów i mają z tego pieniądze. Microsite Manager może sprawić, że zaoszczędzą sporo czasu i będą zarabiać jeszcze więcej 😉

   Rozumiem też, że dla przeciętnego – pojedynczego użytkownika – cena może być faktycznie za wysoka. Pytanie tylko czy taka osoba wykorzystałaby ten skrypt na taką skalę, aby faktycznie przyniósł jej określone korzyści.

  • Tak się składa, że tego typu skrypty były już dostępne od kilku lat, lecz ich cena wynosiła od 4 do 12 tysięcy złotych razem z supportem. Dla przykładu strona prezydent.pl kosztowała podatników 363 tysiące złotych – więc ile to dużo?

   Skrypt NIE JEST i nie będzie dla osób, które chcą na nim postawić 5 prywatnych blogów czy stron sprzedażowych.

   Skrypt JEST dla osób, które chcą postawić na nim od 30 do kilkudziesięciu tysięcy (tak to nie pomyłka – tyle stron posiadają niektóre agencje SEO) ministron – tym osobom skrypt jest wręcz niezbędny do pracy.

   Trudno wchodzić w dyskusję z osobą, która skryptu tak naprawdę nie używała i go nie potrzebuje – póki co mam tylko bardzo pozytywne opinie na temat skryptu.

  • Zibi, nie jest ani w połowie ani pewnie nawet nie w 10%. WordPress to skrypt blogowy + wtyczki, które mogą zrobić z niego serwis o dowolnym przeznaczeniu. Microsite Manager natomiast to skrypt tylko i wyłącznie do tworzenia ministron zapleczowych. Do tego jest przeznaczony i ma najważniejsze funkcje, które powinien mieć.

 • > Czy skrypt pozwoli na zarządzanie JEDNĄ stroną w tak zaawansowany sposób jak WordPress?
  Nie i nigdy nie dojdziemy nawet do 10%

  > Czy WordPress pozwoli na zarządzanie WIELOMA stronami w tak zaawansowany sposób jak Microsite Manager?
  Nie i nigdy się to nie stanie.

  Są to dwa różne skrypty, których nie warto porównywać, ponieważ mają różne cele.

 • No cóż znany mi twórca miedzy innymi z wypowiedzi na forum PiO. Wiedza o Seo bardzo marna, głównie spamuje linkami w stopce. Taka prawda…

 • Generować spory spam? Idziemy na jakość? Cena identyczna 595 zł? 🙂
  Generowanie synonimów z bazy – 2 linijki kodu 🙂

  Arek – dobry wywiad. Panie Piotrze – nie przygotował się Pan.

  Skąd ta cena?

  • Według klientów z którymi współpracuję dłużej cena jest bardzo niska.

   Nie mówiąc już o tym, że jest dostępna wersja za 199 złotych i darmowa..

 • Jak dla mnie to kolejny generator spamu.
  Wole zrobić 10 stron przyzwoitych niż 300 beznadziejnych.
  No ale kto co lubi…

  Może i kiedyś przyjdzie czas, że wszyscy bd musieli spamować by się wybić wtedy i ja zakupie ten skrypt 😉

  Pozdrawiam,

 • Fakt, że skrypt pozwala szybko wygenerować sporą ilość spamu. Zależy kto jaki ma cel. Z pewnością można wykorzystać skrypt np. do szybkiego zbudowania spam zaplecza, na którym umieszczamy SWL… Duży site pozwoli zdobyć dużą liczbę punktów, które potem możemy wykorzystać do pozycjonowania.

  Niestety jest to cały czas powszechna praktyka wśród pozycjonerów…

 • Widzę, że i tutaj dotarły skrypty.pro, już kurcze byłem bliski na wejście nawet w program partnerski który nie działał. Microsite to zwykły doorway, którego można nabyć dużo taniej – ale też działa na innych zasadach. Zwątpiłem natomiast w momencie odwiedzenia zgoła innej strony http://itarium.pl i kurde zacząłem podejrzewać nawet że Piotra nie ma albo mu ktoś zakosił content i nawet ostatnio jest wyżej pozycjonowany „konkurent”. Mam trochę inny pomysł na spam – który będzie czytelny i niewymagający pracy i nada się na 2 poziom. Z kolei jeśli wewnętrznego linkowania zabraknie to może użyję mojego programiku który zrobi to za mnie 😉

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.