Jak monitorować pozycję w Google? Webpozycja (recenzja, opinie, testy)

Wiele osób chciałoby w automatyczny sposób sprawdzać swoje pozycje w popularnych wyszukiwarkach, takich jak Google. Od jakiegoś czasu testuję narzędzia do monitorowania pozycji w Google. W jednym z poprzednich wpisów znajdziesz test narzędzia SeoStation. Tym razem chciałbym zaprezentować kolejne narzędzie o nazwie Webpozycja, który pomoże Ci być na bieżąco z rankingiem Google.

Serwis pozwala szczegółowo śledzić wybrane przez nas frazy kluczowe. Narzędzie możemy wykorzystywać zarówno dla swoich potrzeb jak i potrzeb naszych klientów, jeśli zajmujemy się pozycjonowaniem. Przyznam szczerze, że Webpozycja jest zdecydowanie w TOP3 moich ulubionych narzędzi do monitorowania pozycji w Google. Często do niego wracam przy okazji różnych projektów, gdzie trzeba zbadać efekty działań SEO.

Jak monitorować pozycję w Google? – funkcjonalności

Webpozycja jest standardowym narzędziem do monitorowania fraz kluczowych. Wchodząc do panelu wystarczy dodać domenę oraz frazy, które chcemy śledzić. Od tej pory system będzie codziennie i automatycznie odpytywał Google, dzięki czemu będziemy mogli szybko zweryfikować skuteczność działań SEO. Narzędzie jest proste w obsłudze i nie powinno sprawić większych trudności nawet początkującemu użytkownikowi.

Cennik narzędzia Webpozycja

Cennik narzędzia Webpozycją jest nieco inny niż w przypadku konkurencji. Cena nie zależy bezpośrednio od liczby dodanych fraz, ale od liczby wyszukań, które narzędzie musi zrealizować, aby przedstawić nam końcowy wynik. Aby dokładnie śledzić pozycję fraz – warto skorzystać z podwójnego wyszukania, co niestety spowoduje, że będziemy mogli śledzić 2x mniej fraz. Podwójne wyszukanie jest również konieczne, aby tabela fraz została pokolorowana ze względu na wysokość pozycji konkretnej frazy. Aby zatem w pełni wykorzystać funkcjonalności Webpozycji konieczne jest zdecydowanie się na podwójne wyszukanie. Oznacza to tyle, że jeśli skorzystamy z pakietu VIP+, będziemy mogli śledzić nie 1100 fraz a jedyne 550.

Kiedyś narzędzie Webpozycja było w pełni darmowe. Obecnie z darmowych opcji pozostała możliwość śledzenie maksymalnie 15 fraz kluczowych. Jeśli nie masz rozbudowanego serwisu, gdzie chcesz śledzić dużą liczbę fraz – być może pakiet darmowy będzie dla Ciebie wystarczający. Cennik systemu Webpozycja przedstawia się następująco:

BLOG Jak monitorować pozycję w Google? Webpozycja - cennik

Podsumowanie – jak monitorować pozycję w Google?

Odpowiadając na pytanie: jak monitorować pozycję w Google – po prostu najlepiej użyć dedykowanego rozwiązania do monitoringu pozycji. Pamiętaj jednak, że Webpozycja to tylko jedno z wielu narzędzi do monitoringu fraz kluczowych w Google. Będę wkrótce testował kolejne rozwiązania, tak abyś mógł sobie porównać i wybrać najlepsze dla siebie. A Ty co sądzisz o narzędziu Webpozycja?

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Jak korzystam a programu seo-stat mini i dla mnie początkującego pozycjonera dla własnych celów wystarczy. Ostatnio dali darmowy kod na 12 miesięcy

    • Porównałem webpozycje i seo-stat. Co widze? 220 fraz na webpozycji kosztuje miesiecznie 27 zł., natomiast na seo-stat 30,60 zł. Także nie mam pytań… Ponadto, moim zdaniem, webpozycja jest o wiele bardziej stabilna i bezpieczna

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.