Jak działa personalizacja wyników Google?

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad stworzeniem filmików edukujących w zakresie internetowego marketingu. W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i stworzyłem pierwszy tego typu filmik, który dotyczy personalizacji wyników wyszukiwarki Google.

Sporo się namęczyłem nad tym filmikiem – musiałem go nagrywać kilka razy ze względu na niesprzyjające warunki zewnętrzne 😉 Gdy wreszcie wgrałem filmik na Youtube, okazało się, że został skasowany, ponieważ był za długi. Trwał 11:08 minut, a można wrzucać max do dziesięciu minut. Więc musiałem go trochę okroić. Gdy wgrałem go po raz kolejny, to okazało się że jakość nie była odpowiednia i tak w kółko coś:)

Niemniej jednak dotrwałem do końca i możesz obejrzeć moje dzieło poniżej 🙂 Jednocześnie mam do Ciebie prośbę, abyś dał mi jakiś feedback. Napisz jakie elementy w tym filmiku były ok, a które Ci się nie podobały. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, co można zmienić, aby było jeszcze lepiej.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

6 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Co najciekawsze inne produkty Google także ją stosują, dziwnym trafem na YouTube.com mam dużo muzyki na głównej stronie, oczywiście tej muzyki, którą słucham w sugerowanych klipach…

  google śledzi nasz każdy krok Internecie, nawet ja jesteśmy niezalogowani ;o)

 • Dokładnie jest tak jak piszesz 🙂 Google już od dłuższego czasu przygotowywało się do personalizacji swoich produktów.

  Swoją drogą, Google rządzi internetem… Wprowadziło całą masę darmowych aplikacji, dzięki którym może dotrzeć do każdego 😉 Poniżej zamieszczam link do filmiku z serii „światowe spiski”, który dotyczy Google.

  Google’s Master Plan – Plan Nadrzędny Google (PL):
  youtube.com/watch?v=6y–NwmcUBo

 • Bardzo użyteczne informacje. Cieszę się że przeszedłeś na wideoblogowanie 🙂 Dzięki obrazowi można się dużo więcej nauczyć… oby tak dalej

 • Rzeczywiście ciekawa sprawa z tym Google. Chyba zaczne korzystac z Binga, skoro dla Google moja prywatność nic nie znaczy. Rozumiem, jeśli wyrażamy zgodę ale w przypadku wyszukiwarki, nawet nie wiemy, że Google rejestruje każdy nas ruch. Może wyśledzić dokładnie na jakie strony wchodzimy.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.