Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad stworzeniem filmików edukujących w zakresie internetowego marketingu. W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i stworzyłem pierwszy tego typu filmik, który dotyczy personalizacji wyników wyszukiwarki Google.

Sporo się namęczyłem nad tym filmikiem – musiałem go nagrywać kilka razy ze względu na niesprzyjające warunki zewnętrzne 😉 Gdy wreszcie wgrałem filmik na Youtube, okazało się, że został skasowany, ponieważ był za długi. Trwał 11:08 minut, a można wrzucać max do dziesięciu minut. Więc musiałem go trochę okroić. Gdy wgrałem go po raz kolejny, to okazało się że jakość nie była odpowiednia i tak w kółko coś:)

Niemniej jednak dotrwałem do końca i możesz obejrzeć moje dzieło poniżej 🙂 Jednocześnie mam do Ciebie prośbę, abyś dał mi jakiś feedback. Napisz jakie elementy w tym filmiku były ok, a które Ci się nie podobały. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, co można zmienić, aby było jeszcze lepiej.


Arkadiusz Podlaski
Arkadiusz Podlaski

Ekspert marketingu internetowego, właściciel firmy szkoleniowej Yedu. Trener, certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom zwiększać zyski, wykorzystując skuteczny marketing internetowy.

  6 replies to "Jak działa personalizacja wyników Google?"

  • Kamil

   Co najciekawsze inne produkty Google także ją stosują, dziwnym trafem na YouTube.com mam dużo muzyki na głównej stronie, oczywiście tej muzyki, którą słucham w sugerowanych klipach…

   google śledzi nasz każdy krok Internecie, nawet ja jesteśmy niezalogowani ;o)

  • Arkadiusz Podlaski

   Dokładnie jest tak jak piszesz 🙂 Google już od dłuższego czasu przygotowywało się do personalizacji swoich produktów.

   Swoją drogą, Google rządzi internetem… Wprowadziło całą masę darmowych aplikacji, dzięki którym może dotrzeć do każdego 😉 Poniżej zamieszczam link do filmiku z serii „światowe spiski”, który dotyczy Google.

   Google’s Master Plan – Plan Nadrzędny Google (PL):
   youtube.com/watch?v=6y–NwmcUBo

  • Paweł M.

   Bardzo użyteczne informacje. Cieszę się że przeszedłeś na wideoblogowanie 🙂 Dzięki obrazowi można się dużo więcej nauczyć… oby tak dalej

  • Kamil

   Poprawka linku: youtube.com/watch?v=6y–NwmcUBo 😀 Filmik arcyciekawy!

  • MJ

   Rzeczywiście ciekawa sprawa z tym Google. Chyba zaczne korzystac z Binga, skoro dla Google moja prywatność nic nie znaczy. Rozumiem, jeśli wyrażamy zgodę ale w przypadku wyszukiwarki, nawet nie wiemy, że Google rejestruje każdy nas ruch. Może wyśledzić dokładnie na jakie strony wchodzimy.

  • George

   Cześ Arek.
   Jesteś dobrym wykładowca i wszystko jest jasne jak słońce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.