Import RSS – kolejny agregator treści

Import RSS to kolejna ciekawa wtyczka WordPressa, która agreguje treść z kanałów RSS. Całkiem niedawno pisałem o Feedwordpress, dzięki któremu mogliśmy ustawić w blogu automatyczne publikowanie się wpisów z różnych RSS. Tym razem, dzięki wtyczce Import RSS – możemy wstawić w dowolnym miejscu kod z odpowiednimi parametrami, który wyświetli nam listę wpisów z danego RSS.

Ściągnij Import RSS:
http://wordpress.org/extend/plugins/rss-import/

Instalacja jest bardzo prosta, jak w większości wtyczek do WordPressa. Najpierw ściągamy paczkę, potem przerzucamy na serwer, a następnie aktywujemy ją w panelu pluginów:

Jeden z najprostszych kodów wtyczki wygląda w ten sposób:

[RSSImport display=”5″ feedurl=”http://internetowymarketing.info/feed/”]

Dzięki niemu zostanie wyświetlonych pięć ostatnich tytułów z bloga InternetowyMarketing.info. Możemy to wzbogacić o opisy i inne parametry. Spis wszystkich parametrów jest dostępny na stronie wtyczki oraz w ściągniętym pliku.

Dzięki tej wtyczce możemy urozmaicić naszą stronę, dając jednocześnie użytkownikom szybki dostęp do ciekawych informacji z dobrych blogów, które sami wybierzemy.

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.

Zobacz wszystkie posty

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • No u mnie od dawna dział „What Others Are Saying”, wąłśnei dodałem i Twoje. Nie pamiętam jak się instaluje, ale wiem ze po zainstalwoaniu teraz wystarcza dodawać linki do kategorii blogroll i on już sam od czasu do czasu pobiera co trzeba.

 • Dzięki 😉

  Podam linka, może ktoś będzie chciał skorzystać z wtyczki, o której piszesz „What Others Are Saying”:
  http://wordpress.org/extend/plugins/what-others-are-saying/

  Ja przyznam szczerze nie korzystałem jeszcze z niej, ale jak widać po opisie też jest bardzo prosta w implementacji. Być może w wolnym czasie również ją przetestuję jak wyapda na tle konkurencyjnych wtyczek 🙂

 • Fajna wtyczka. Bardzo dobrze działa ;] chodź w 1 momencie miałem co do tego duze watpliwosci poniewaz wyskoczyły mi jakies bledy podczas instalacji ale jak sie okazalo z mojej winy

  Polecam !

Arkadiusz Podlaski

Certyfikowany specjalista Google. Pomaga przedsiębiorcom oraz firmom rozwijać biznes w internecie. Swoje doświadczenia zdobywał między innymi w firmach takich jak LPP, Polska Press czy Gratka Technologie.