Ile zarabiają blogerzy? (skuteczne zarabianie na blogu)

W tym wpisie skupimy się na temacie zarabiania na blogu. Mówiąc bardziej konkretnie, chciałbym omówić przypadek, o którym ostatnio jest bardzo głośno w polskiej blogosferze. Otóż Michał Szafrański – właściciel bloga www.jakoszczedzacpieniadze.pl zarobił w przeciągu 8 dni, kwotę 69.000 zł.

W komentarzach pojawiało się oczywiście wiele negatywnych komentarzy, iż jest to niemożliwe i autor bloga kłamie. Nie ma się co dziwić – tak wielki zarobek (w tak krótkim czasie) budzi duże emocje i kontrowersje. Jak to? Przecież w Polsce pracuje tylu ludzi za najniższą pensję krajową … Oni nie zarobią takiej kwoty nawet przez rok! Jak na warunki polskie, takie pieniądze w 8 dni to prawdziwy fenomen. Myślę, że Michał ustawił poprzeczkę zarobków blogerów na bardzo wysokim poziomie.

Ile zarabiają blogerzy? (case study)

https://www.youtube.com/watch?v=GZ1M2YBZCxk

Na czym zarabiają blogerzy?

Blogerzy mają różne sposoby na monetyzowanie bloga. Tradycyjną formą zarobku są reklamy internetowe (płatne za kliknięcia lub wyświetlenia). Drugim popularnym sposobem są programy partnerskie i to właśnie dzięki nim został wygenerowany zysk rzędu 69.000 zł. Dokładnie chodzi o program partnerski ComperiaLead. W ramach niego Michał polecał lokatę BGŻ Optima, dzięki której można dostać bonus 80 zł (łącznie stopa zwrotu na poziomie nawet 35,24%). Artykuł promujący lokatę miał 23.234 odsłon. Z jego polecenia zostało założonych 1153 lokat, co dało konwersję na poziomie 5,60%. Trzeba przyznać, że to rewelacyjny wynik. Wielkie gratulacje dla Michała!

Podsumowanie – ile możesz zarobić na blogu?

Jak widzisz nawet w polskich warunkach można całkiem nieźle zarabiać. Warto podkreślić, że startując dzisiaj ze swoim blogiem – masz bardzo znikome szanse na tak duże zarobki. Jeśli jednak odpowiednio i konsekwentnie będziesz budował swój wizerunek – z pewnością Twoje zyski będą rosły. Michał przez wiele miesięcy zdobywał zaufanie czytelników, a teraz zbiera tego owoce. Jak widać – długofalowa strategia opłaciła się w 100%.