Dlaczego warto wydać papierową książkę?

Niewątpliwie jedną z największych zalet papierowej książki jest większy prestiż. Droga autora bardzo często rozpoczyna się od ebooków. Ludzie piszą krótsze formy w postaci elektronicznej, jednak to najwięksi i najwytrwalsi autorzy piszą grubsze książki papierowe.

Z pewnością Twoja książka jako wersja papierowa może odnieść większy sukces medialny. Niektóre wydawnictwa mają dobre kanały sprzedaży. Twoja książka może być dostępna w wielu księgarniach czy sieciach takich jak Empik.

Autorzy książek mają łatwiejszy dostęp do mediów (telewizja itp.). Książki są promowane w prasie, TV, radio. Ebooki raczej nie są tak mocno promowane jak książki tradycyjne. Być może za jakiś czas się to zmieni.

Dużym minusem książki papierowej są duże koszty. Wiąże się to z tym, że planowany jest pewien nakład. Bardzo często nie wiadomo na początku jaki ma potencjał książka i jak się sprzeda.

Stąd też nakład takiej książki może bardzo szybko się wyczerpać. Zanim wydawnictwo zdecyduje się na dodruk może minąć dużo czasu.

Twoja książka w praktyce

Od Ciebie będzie zależeć jaką formę wybierzesz. Być może chcesz wydać tylko ebooka, albo książkę papierową. Być może będziesz chciał zrobić wszystkie możliwe wersje. Ja polecam nie zamykanie się tylko w jednej sferze. Bardzo często jest tak, że ebooki kupuje zupełnie inna grupa ludzi niż książki i zupełnie inna niż audiobooki. Tworząc wiedzę na różnych nośnikach, zwiększamy szansę na dotarcie do większej liczby osób. Dzięki temu Twoja wiedza lepiej się sprzeda i Ty więcej na tym zarobisz. Tak więc, jeśli to możliwe – najlepiej wydać swoje dzieło literackie w możliwie największej liczbie formatów. Warto aby książka była dostępna w formie ebooka, audiobooka oraz wersji papierowej.

==> Jak napisać książkę? <==