Darmowe narzędzie do audytu SEO SEOKitten

Właściciele stron bardzo często poszukują narzędzi do analizy serwisu pod kątem możliwości SEO. Jeśli nie zajmujesz się marketingiem w Google na co dzień, to prawdopodobnie nie korzystasz z zaawansowanych i płatnych narzędzi typu Searchmetrics.

Czasami dostaję pytania typu: Jak zoptymalizować stronę pod kątem SEO, nie wydając dużych pieniędzy. Standardowo za audyt SEO trzeba zapłacić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych (zależy od złożoności strony i klienta). Ponieważ nie każdy przedsiębiorca czy właściciel strony chce inwestować w takie rozwiązanie, dzisiaj przedstawię Ci darmowe narzędzie do audytu SEO. Nie jest ani skomplikowane ani super zaawansowane, ale pozwala uzyskać podstawowe informacje o Twojej stronie. Zapraszam do zapoznania się z narzędziem SEOKitten.

SEOKitten – darmowe narzędzie do audytu SEO

SEOKitten

Poniżej krótkie podsumowanie raportu SEOKitten dla mojego bloga:

ArkadiuszPodlaski.pl – analiza SEO pokazała 3,2. Dobry wynik – jest kilka aspektów, które wymagają naprawy na twojej stronie, jeśli je naprawisz to wkrótce uzyskasz lepszy ranking. Twój HTML wygląda dobrze, teraz zajmij się CSS – ciągle jest 68 błędów.
Używasz znaczników html w nagłówku. To bardzo zły pomysł. Nasze kotki chcą śledzić cię na Twitter ale nie mogą cię tam znaleźć. Możesz sobie pozwolić na utratę ruchu z tego miejsca?

Oczywiście do wyników należy podchodzić z rezerwą. Wiadomo, że nowa strona internetowa nie zdobyła jeszcze odpowiednio dużej liczby linków czy widoczności w Social Media. Z tego też względu oceny mogą być surowe dla nowych stron, ponieważ automat uwzględnia takie właśnie wskaźniki, które można zbudować dopiero z biegiem czasu. Warto rozważyć poprawę znaczników meta, nagłówki H-H6, atrybut ALT w obrazkach, szybkość ładowania strony oraz inne ważne elementy, które mają wpływ na Twoje miejsce w wyszukiwarce Google. Poniżej przykładowy raport z szybkości ładowania strony:

Szybkość ładowania strony

Podsumowanie narzędzia do audytu SEOKitten

Jak na darmowy produkt, SEOKitten może okazać się przydatnym narzędziem SEO. Jeśli nie wiemy od czego zacząć audyt strony, raport SEOKitten będzie świetnym materiałem do obróbki na start. Dzięki niemu poznasz kluczowe wskaźniki na temat strony oraz dostaniesz pierwsze sugestie, które elementy należy poprawić, aby być jeszcze wyżej w Google. Do zaawansowanych audytów przydają się bardziej rozbudowane narzędzia, jak chociażby wspomniany na początku artykułu – Searchmetrics. Niemniej jednak SEOKitten może wystarczyć, jeśli chcemy tylko sprawdzić czy nasza strona jest poprawnie zrobiona pod SEO.

https://www.youtube.com/watch?v=-WrulX8SrTE

4 Comments

  1. Fajne narzędzie.Ja też zrobiłem teraz analizę strony i nie ma rewelacji.Czas brać się do roboty.
    Dzięki piękne
    Pozdrawiam

  2. Dzień dobry, czy aby na pewno darmowe narzędzia do oceny kodu strony, których po dłuższym przeszukiwaniu internetu jest dużo, są tak ustawione żeby wyświetlić wyniki rzeczywiste, czy też służą jedynie do pozyskiwania zleceń na tzw. profesjonalną optymalizację.
    Bogdan Kondracki

  3. Większość tych narzędzi (zwłaszcza tych lepszych) z czasem zamyka wersję darmową a opłaty z reguły są zbyt duże jak na pojedyncze narzędzie.

Leave a Comment