Certyfikat GAP – Czym jest certyfikat Google Advertising Professional?

Certyfikat GAP Google Advertising Professional to specjalny certyfikat, wydawany przez firmę Google w ramach programu Adwords. Aby go zdobyć należy spełniać kilka określonych w regulaminie wymogów oraz przystąpić do egzaminu certyfikującego.

Najpierw musisz zarejestrować się jako uczestnik programu Google Advertising Professional. Jeśli jesteś już zarejestrowany, musisz zarządzać minimum jednym kontem Adwords w Moim Centrum Klienta.

Twoje wydatki w programie Adwords muszą osiągnąć i utrzymywać się na poziomie 1000 USD w okresie 90 dni. Oczywiście w zależności od kraju (waluty w której płacimy) musi to być równowartość przedstawionej kwoty. Jeśli więc przeliczyć dolar na 3 złote, to Twoje konto musi osiągać 3000 zł w okresie 90 dni. W niektórych krajach są wyjątki i nie trzeba wydawać aż 1000 dolarów. Dla krajów na przykład Chile, Dominikana, Filipiny, Paragwaj, Peru i kulku innych jest to kwota o połowę mniejsza.

Ostatecznym krokiem jest przystąpienie do egzaminu certyfikującego, z którego trzeba uzyskać co najmniej 75% punktów. Jest 110 pytań i na odpowiedź masz 90 minut. Szczegółowe i aktualne informacje znajdziesz na stronie Google Advertising Professional. Jeśli myślisz, że otrzymasz certyfikat GAP i będziesz miał święty spokój na wieczność to się mylisz… Ok, będziesz miał spokój na dwa lata, gdyż ważność tego certyfikatu wynosi właśnie 24 miesiące od momentu zdania egzaminu. Po tym okresie egzamin trzeba powtórzyć. Wszak wiemy, że wszystko bardzo szybko się zmienia i żeby być na bieżąco, trzeba cały czas śledzić zmiany, które następują.

Po zdobyciu certyfikatu Google Advertising Professional uzyskasz dodatkowo:

  • Status uznanego przez Google eksperta w dziedzinie programu AdWords.
  • Oficjalne logo Kwalifikowanego konsultanta lub Kwalifikowanej firmy, którego można używać w witrynie internetowej i wielu innych materiałach w celu udowodnienia kwalifikacji związanych z programem AdWords i ułatwienia pozyskania klientów.
  • Specjalną stronę Professional Status zawierającą potwierdzenie Google, że strona należy do autentycznego Kwalifikowanego konsultanta lub Kwalifikowanej firmy uczestniczącej w programie Google Advertising Professionals.
  • Kredyty promocyjne, które można stosować do nowych kont w celu ułatwienia pozyskania klientów.

Podsumowując, jeśli prowadzisz firmę, która między innymi lub docelowo zajmuje się tworzeniem kampanii w wyszukiwarkach – to warto abyś posiadał taki certyfikat. Dzięki niemu wzrasta prestiż Twojej firmy. Możesz pochwalić się swoim potencjalnym klientom oficjalnym certifikatem. Dodatkowo możesz uzsykać atrakcyjne bony promocyjne, dzięki czemu pozyskasz kolejnych klientów.

2 Comments

Leave a Comment