Automatyczne dodawarki do serwisów typu Social Media – łatwo, prosto, szybko i skutecznie

Dziś chciałbym zaprezentować dwa ciekawe rozwiązania odnośnie zagadnienia Social Media Optimization. Niedawno pisałem jak ważne jest umożliwienie użytkownikom łatwego i szybkiego podzielenia się z innymi użytkownikami – materiałami z naszej strony. Jeśli chcielibyśmy zaistnieć na wielu witrynach społecznościowych musielibyśmy stworzyć odpowiednie narzędzie, które im to umożliwi. Trzeba ręcznie pododawać kody odpowiednich serwisów i wstawić je na naszą stronę lub skorzystać z rozwiązań, o których piszę w tym wpisie.

Poniżej przedstawiam dwie proste i w pełni automatyczne dodawarki do serwisów społecznościowych. Zamiast samemu kombinować, można skorzystać z gotowego kodu AddThis lub DodajDo. Dzięki tym dwóm serwisom, a raczej widgetom, które te serwisy udostępniają – możemy bardzo szybko zoptymalizować naszą witrynę pod kątem serwisów społecznościowych.

1) Automatyczna dodawarka Social Media AddThis – www.addthis.com

Your content. Everywhere. AddThis is a free way to boost traffic back to your site by making it easier for visitors to share your content.

Widget automatycznej dodawarki AddThis:

2) Automatyczna dodawarka Social Media DodajDo – www.dodajdo.com

Czym jest DodajDo?

Dodajdo jest prostym darmowym widgetem pozwalajacym dodawać notki do popularnych serwisów social bookmarking, jak również sprawdzać ich popularność.

Widget automatycznej dodawarki DodajDo:

Podsumowanie

Ja akurat nie korzystam z tego typu widgetów, gdyż wolę sam zaimplementować odpowiednie przyciski za pomocą kodów, które udostępniają serwisy społecznościowe. Trzeba się też liczyć, że są to darmowe narzędzie, więc mogą być w ramach tych widgetów emitowane reklamy.

Z tego co zauważyłem DodajDo wyświetla AdSensy. Na AddThis żadnych reklam nie znalazłem – jest tylko malutki link do strony głównej serwisu. Gdybym miał zatem wybierać spośród tych dwóch widgetów, wybrałbym AddThis ze względu na przyjemniejszy wygląd i brak reklam. Jeśli chcesz szybko połączyć swoją witrynę ze stronami typu Social Media – opisywane wyżej dodawarki są świetnym dla Ciebie rozwiązaniem.